Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KOTŁY KOCIOŁ PIEC PIECE Z PODAJNIKIEM DOTACJE PONE

05-06-2014, 15:36
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 15 000 zł     
Użytkownik kotlywitkowski
numer aukcji: 4265392208
Miejscowość TOMICE
Wyświetleń: 1   
Koniec: 05-06-2014 15:25:42

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

KMB-RP - AUKCJE


Kotły typu KMB-RP są automatycznymi kotłami. Wyposażone są w ślimakowy podajnik retortowy pozwalający spalać eko-groszek, miał węglowy, pellet i inne (patrz poniżej).

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest porównywalny z kotłami opalanymi paliwami płynnymi.

KMB-RP to połączenie dwóch kotłów: tradycyjnego i z podajnikiem. Takie rozwiązanie zapewnia zarówno automatyczne jak i ręczne zasilanie kotła. Ten typ kotła spotkał się z dużym uznaniem Klientów ze wzlędu na swoją uniwersalność. KMB-RP posiada palenisko tradycyjne w formie rusztu żeliwnego. Na ruszcie żeliwnym możemy spalić np. drewno kawałkowe, brykiet, gruby węgiel kamienny itp.

Kotły serii KMB-RP mogą pracować w trybie zimowym i letnim. W trybie zimowym wykorzystują pełną moc, a w trybie letnim tylko kilkanaście procent swojej mocy znamionowej. Jest to możliwe dzięki modulacji mocy kotła. W trybie letnim kocioł ogrzewa zazwyczaj tylko zbiornik ciepłej wody użytkowej (bojler). Tryb letni cechuje się bardzo małym zużyciem opału.

Kotły o mocy do 38kW są wyposażone w żeliwny palnik II generacji BRUCER. Umożliwia on spalanie eko-groszku, miału oraz węgla spiekającego się, a także na współspalanie w/w paliw z owsem i peletem.

Kocioł KMB-RP spełnia warunki przystąpienia do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE). Nasze kotły na dotację posiadają certyfikat na „znak bezpieczeństwa” ekologicznego wydany przez Instytut Chemicznej Przeróbki w Zabrzu. Świadectwo ekologiczne jest w najwyższej klasie „A”. KMB-RP to seria kotłów, które są przeznaczonena dotacje w gminach objętych programem niskiej emisji. W W ramach Programu ONE montowane są kotły retortowe KMB-RP na paliwo stałe. Jednym z celów Programu jest wyeliminowanie możliwości spalania odpadów stałych, dlatego model KMB-RP oferowany do Programu ONE nie posiada jednocześnie drugiego (awaryjnego) paleniska.Są to dostępne piece na dotację.


Paliwa spalane z podajnika:
Paliwa spalane na ruszcie dodatkowym:

Wielofunkcyjny sterownik kotła.
Zadowoli on szereg najbardziej wymagających Klientów. Posiada min. strefy czasowe. Obsługuje pompy C.O. oraz pompę C.W.U. Dodatkowo może współpracować z panelem pokojowym oraz czujnikiem pogodowym. Docenicie również Państwo funkcję Priorytetu C.W.U. szczególnie w okresie letnim kiedy kocioł może ogrzewać tylko zbiornik ciepłej wody.
Izolacja drzwiczek.
Wprowadzona została dodatkowa izolacja drzwiczek: czyszczeniowych oraz paleniskowych w celu minimalizacji oddawania ciepła poza kocioł. Izolacja wykonana jest z wermikulitu o grubości 20-30 mm.
Żeliwny palnik II generacji BRUCER.
Jest standardowym wyposażeniem kotłów typu KMB-RP PLUS do mocy 38 kW. Umożliwia on spalanie eko-groszku, miału, węgla spiekającego się oraz biopaliw. Granulacja opału 0-31,5 mm. Cały korpus, ślimak i palenisko są wykonane ze specjalnego żeliwa. Konstrukcja ta gwarantuję o wiele dłuższą żywotność wszystkich podzespołów w porównaniu z palnikami stalowymi. Żeliwny ślimak jest odporny na wpływ temperatury a także na korozję, która szczególnie udziela się przy spalaniu miału.
Ruszt żeliwny (dodatkowe palenisko)
Po pierwsze pozwala nam na spalenie dowolnego rodzaju opału np. drewna, makulatury itp. Proces spalania na ruszcie żeliwnym może być regulowany za pomocą sterownika, po uprzednim ustawieniu funkcji: "Podajnik-wyłącz". Wtedy KMB-RP zachowuje się jak tradycyjny nadmuchowy kocioł. Po drugie ruszt żeliwny gwarantuje minimalny komfort cieplny w przypadku braku prądu przez dłuższy okres.
Powiększony zbiornik opału.
Rozwiązanie to ma bardzo duży wpływ na komfort obsługi kotła. Ponadto otwór załadunkowy jest nisko od podłoża (ułatwia to uzupełnienie opału). Jednorazowy zasyp zbiornika może wystarczyć nawet do 7 dni. W tym czasie obsługa kotła KMB-RP ogranicza się tylko do jego kontrolowania i czyszczenia popielnika.
Szeroka gama paliw.
W kotle KMB-RP PLUS możemy spalać: groszek, eko-groszek, miał węglowy, zrębki owsa i inne zboża. Tolerancja granulacji opału wynosi do 31,5 mm. Oczywiście w/w paliwo winno być suche.
Dogodne usytuowanie wyczystki z przodu kotła.
Pozwala na bardzo łatwe i szybkie oczyszczenie kanałów konwekcyjnych wymiennika.
Zabezpieczenia i czujniki.
Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń - ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika - 70 oC. Czujnik przegrzania silnika napędu podającego. Na standardowym wyposażeniu znajdują się również czujniki: temp. kotła, c.w.u. oraz cz. termostatyczny kotła, który w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej załącza wszystkie pompy i przerywa pracę dmuchawy.
Dodatkowe zabezpieczenie wodne typu "strażak".
Całkowicie redukuje możliwość zapłonu paliwa w zasobniku. Działa na zasadzie zaworu termostatycznego - wtedy gdy temp. na czujniku przekroczy daną wartość zostaje otwarty zawór i woda zalewa żar. (opcja)
Konfiguracja kotła.
Jako jedyny na rynku producent kotłów wprowadziliśmy od 11 do 22 możliwych konfiguracji technicznych dla danego kotła. W zakłdce "konfiguracja" znajdziecie Państwo kotły przedstawione w rzucie z góry. Obrazują one różne położenie komina i podajnika. Każda wariantowi przypisany jest numer. Jest to bardzo korzystne rozwiąznie dla Klientów, ułatwia opisanie swoich potrzeb i eliminuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie zamówienia.
UWAGA! Nie doliczamy dodatkowych kosztów za wybór konfiguracji!
Wysoka sprawność cieplna wymiennika >81%.
Zapewnia, że wytworzone ciepło zanim wydostanie się do przewodu kominowego zostanie wykorzystane do maksimum.
Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła.
Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy oczywiście serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się.
Technologia produkcji.
Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to oczywiście na jeszcze wyższą jakość i mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia przecieku.
Sterownik standardowy - TITANIC


TITANIC
Pompa c.o.OK
Pompa c.w.u.OK
Pompa cyrkulacyjnaNO
Strefy czasoweOK
Opcja panelu pokojowegoOK
Opcja panelu pogodowegoOK
Ilość trybów pracy4
Podajnik - wyłącz
(palenie ruszt)
OK
Priorytet c.w.u. OK
PIDNO
Gwarancja24 m-ce
ProducentPROND
Obsługa zaworu mieszającegoNO


Sterownik opcjonalny – IRYD PID


IRDY RTZ PID
Pompa c.o.OK
Pompa c.w.u.OK
Pompa cyrkulacyjnaOK
Strefy czasoweOK
Opcja panelu pokojowegoOK
Opcja panelu pogodowegoOK
Ilość trybów pracy4
Podajnik - wyłącz
(palenie ruszt)
OK
Priorytet c.w.u. OK
PIDOK
Gwarancja24 m-ce
ProducentPROND
Obsługa zaworu mieszającegoOK
Palnik EKOENERGIA

EKOENERGIA to żeliwny palnik nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32 mm. Podstawowymi paliwami są eko-groszek i miał węglowy. Cały korpus, ślimak i palenisko są wykonane z żeliwa. Podajnik posiada ślimak przeciwbieżny co ułatwia spalanie miału. Żeliwny ślimak jest odporny na wpływ temperatury a także na korozję, która szczególnie udziela się przy spalaniu miału. Gwarancja 24 m-ce.więcej >>

Palnik APR

Rynnowy palnik APR jest naszym produktem. Palnik posiada własny deflektor oraz dysze powietrza wtórnego. Te dwa elementy to kluczowe różnice w innych palnikach na rynku. APR to uniwersalna konstrukcja. Moc 12 – 25 kW. W konstrukcji palnika nie występuje kolano prowadzące co w znaczny sposób obniża opory podawania paliwa. APR Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Gwarancja 24 m-ce.więcej >>

Palnik APRQ

APRQ to palnik, który posiada kwadratowe palenisko z kołnierzem dopalającym. W porównaniu do klasycznych podajników retortowych (okrągłych) ma większą powierzchnię paleniska. Zapewnia to, że przy stosowaniu mniej kalorycznych paliw kocioł osiągnie wymaganą moc. APRQ wyposażony jest w ślimak przeciwbieżny. Dzięki temu na wysokości paleniska podane paliwo jest spulchnione i odpowiednio napowietrzone. Moc 12 – 25 kW. Gwarancja 24 m-ce.więcej >>
 1. Mufka do termometru
 2. Zasilanie
 3. Izolacja termiczna
 4. Czopuch
 5. Kanały konwekcyjne
 6. Palenisko ręczne – ruszt żeliwny
 7. Deflektor
 8. Palenisko automatyczne - ślimakowe
 9. Powrót
 10. Szufladka na popiół
 11. Popielnik
 12. Drzwiczki paleniska automatycznego
 13. Drzwiczki paleniska ręcznego
 14. Rączka dociskowa
 15. Drzwiczki wyczystki


Parametry techniczne kotłów KMB-RP o mocy 15 - 75 kW

L.p.

Parametr

Jedn.

1

Znamionowa moc cieplna.

kW

15

19

25

30

38

50

62

75

2

Pow.ogrzew. Pomieszczeń

m2

do 100

100-150

150-200

200-250

250-300

300-400

400-500

500-750

3

Sprawność cieplna

%

84÷86

4

Max. temp. wody

°C

90

5

Max. ciśnienie wody

bar

1,5

6

Paliwo

Węgiel kamienny, asortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 32 o uziarnieniu 5- 31,5 mm, udział podziarna <=15%, wart. opałowa 26 MJ/kg.

7

Zużycie paliwa

kg/h

1,1-2,3

1,9-2,5

2,5-3,7

2,8-4,8

3,0-5,8

4,1-8,1

5,2-10,0

6,2-12,2

8

Pojemność zbiornika paliwa

kg

200

200

200

200

200

300

300

400

9

Pojemność wodna

l

80

90

100

110

120

135

160

200

10

Masa kotła

kg

390

410

460

500

545

630

720

850

11

Wymagana średnica komina

mm

Ø180

Ø180

Ø200

Ø200

Ø200

Ø250

Ø250

Ø250

12

Wysokość komina

m

6

6

8

8

8

10

10

10

13

Wymagany ciąg spalin

Pa

22-25

30-35

14

Wymiary wymiennika

A

B

C

D

E

F

mm

580

360

1280

1440

550

300

580

360

1400

1550

550

300

620

360

1400

1550

580

300

620

360

1400

1550

610

300

620

360

1400

1550

650

300

670

360

1400

1550

700

300

670

360

1450

1600

820

300

810

360

1650

1800

940

400

15

Wymiary zestawu

A1

D1

F+E

mm

1190

1320

850

1190

1320

850

1230

1320

880

1230

1320

910

1230

1320

950

1600

1350

1000

1600

1400

1120

1700

1500

1340


Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom Nasza firma może się dostosować w takich wymaganiach:
 • wybór usytuowania podajnika z prawej/lewej strony
 • wybór strony otwierania się drzwiczek na prawo/lewo
 • wybór średnicy i rodzaju króćca zasilającego i powrotnego
 • wybór usytuowania króćca zasilającego i powrotnego
 • wybór kształtu i umiejscowienia czopucha kotła np. kolano w lewo, na wprost itd.
Przedstawiamy kilka podstawowych konfiguracji technicznych kotłów KMB-RP (rzut z góry):

Rysunki przedstawiają rzut z góry.
Rysunki 6-8 i 17-19 przedstawiają kotły z odpowiednio skierowanym
górnym wyjściem spalin.
Kotły oznaczone 9-11 i 20-22 posiadają boczne wyjście spalin.Typ i moc kotła Pow. ogrzewana (m2) Cena (zł)
KMB-RP 15 kW do 100 6 400,00 zł
KMB-RP 19 kW 100-150 6 800,00 zł
KMB-RP 25 kW 150-200 7 300,00 zł
KMB-RP 30 kW 200-250 7 700,00 zł
KMB-RP 38 kW 250-300 8 000,00 zł
KMB-RP 50 kW 300-400 10 000,00 zł
KMB-RP 62 kW 400-500 12 600,00 zł
KMB-RP 75 kW 400-700 15 000,00 zł


Dostawa zakupionego przez Państwa palnika może odbywać się na trzy różne sposoby:

 • Odbiór osobisty (Klient odbiera towar swoim środkiem transportu)

 • Naszą flotą samochodową (Towar dostarcza ŚLUSARSTWO-KOTLARSTWO Bogdan Witkowski)

 • Kurierem (współpracujemy z firmą przewozową RABEN)


Płatność:

 • gotówką przy odbiorze

 • przelewem przed realizacją zamówienia

 • raty, współpracujemy z systemem „Platforma ratalna”

W co wyposażony jest kocioł przy zakupie?

Każdy kocioł posiada wyposażanie standardowe, które wliczone jest w cenę kotła.
Kotły zasypowe (uniwersalne i miałowe): sterownik, dmuchawę, narzędzia do obsługi (graca i hak), dokumentację czyli gwarancje i instrukcje obsługi (sterownik, dmuchawa i kocioł). Kotły z podajnikiem: sterownik, dmuchawa, podajnik wraz z napędem (silnik i motoreduktor), narzędzia do obsługi (graca i hak), dokumentację czyli gwarancje i instrukcje obsługi (sterownik, dmuchawa, podajnik i kocioł).
Zapraszam także na inne moje aukcje (kotlywitkowski):
Inne aukcje| Strona o mnie| Komentarze| Zadaj pytanie © sellhelp

tanie kotły,10kW 15Kw, 18kW, 19kW, 22kW, 25 kW, 28 kW, 30 kW, 38 kW, 26kW, 32kW ,36kW, 38kW, 48kW, 50kW, 62kW, z podajnikiem, z koszem, z podawaniem, z popychaniem opału, brucer, palnik retortowy, retorta, żeliwny, żeliwna, palnik żeliwny, bieg wsteczny, ekologiczne kotły grzewcze, kotły ekologiczne, kotły miał, kotły biomasę, produkcja, producent, kotły pellet, pelet, kotły węgiel, energetyczne, grzejne urządzenia, kotly, pellets, kotły kotły eko groszek, kotły, kotły metalowe, stalowe, kotły Pleszew, eko groszek, kotły ekonomiczne, kotły ekogroszek, piece, ogrzewanie, kotły centralnego ogrzewania, instalacje grzewcze, tanie ogrzewanie, kotły grzewcze, kotły podajnikiem, kotły retortowe,.Kotły CO, piece CO Producent ekologicznych kotłów grzewczych ,jarocin, kotły uniwersalne, kotły na pellet, kotły na węgiel, kotły na biomasę, kotły centralnego ogrzewania, kotły retortowe, kotły na eko groszek. całodobowy,zasypowy,z sterownikiem,z dmuchawą,automatyka,automatyczny. Witkowski, kotły nadmuchowe, nowe, nadmuchowe, wszystkopalne, 3 kanały, piec, piece, kotły, zwykły, z nadmuchem, dobowe, na dobę, na dobe, 24 h, cena brutto, cena netto, długa gwarancja, kotły tłokowe, tłok, szuflada, szufladowe dwupaleniskowy, dwukomorowy, uks-n, kmb-rp, kmb-rp plus, drewno, brykiet, miarkownik ciągu, dmuchawa, dwa paleniska, duo, ruszt wodny, ruszt żeliwny, uniwersalny, uniwersalne, EKOENERGIA, całodobowe, miałowe, piec, piece