Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KOMPUTEROWE MODELOWANIE BETONOWYCH USTROJÓW T. 1+2

24-01-2012, 5:18
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 70 zł     
Użytkownik BOB_BUDOWNICZY25
numer aukcji: 2045358797
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 12   
Koniec: 15-01-2012 22:11:57

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2010
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Witam!

Zapraszam do kupna książki pt:

 

"KOMPUTEROWE MODELOWANIE BETONOWYCH
USTROJÓW INŻYNIERSKICH WYBRANE ZAGADNIENIA TOMY 1 i 2"

 

TOM I
Podręcznik zajmuje się problemami, na jakie napotkać można przy odwzorowywaniu rzeczywistej konstrukcji w modelu obliczeniowym oraz sposobami obliczeniowymi pozwalającymi na wyjaśnienie niejasnych objawów pracy konstrukcji. W książce zawarto poza tym , wychodzące poza opisaną  tytułem tematykę, szczególnie aspekty wymiarowania zbrojenia konstrukcji żelbetowych, płytowych i tarczowych.
Tematykę pracy ograniczono do płaskich modeli obliczeniowych konstrukcji inżynierskich, dominujących w codziennych obliczeniach inżynierskich.
Tom 1 poświęcono kształtowaniu w modelach: siatek elementów skończonych, belek oraz różnego rodzaju podpór, w tym podparciu w gruncie

Stron 297, Format B5, Oprawa miękka lakierowana, 2010

 

TOM II

Oprawa: miękka, Format: 17x24 cm, Stron łącznie dla obu tomów: 528, 2010 rok

Drugie już wydanie podręcznika zajmuje się problemami, na jakie napotkać można przy odwzorowywaniu rzeczywistej konstrukcji w modelu obliczeniowym oraz sposobami obliczeniowymi pozwalającymi na wyjaśnienie niejasnych objawów pracy konstrukcji. W książce zawarto poza tym , wychodzące poza opisaną tytułem tematykę, szczególnie aspekty wymiarowania zbrojenia konstrukcji żelbetowych, płytowych i tarczowych. Tematykę pracy ograniczono do płaskich modeli obliczeniowych konstrukcji inżynierskich, dominujących w codziennych obliczeniach inżynierskich. Tom 2 poświęcono obciążeniom modeli, szerokiej gamie rozwiązań szczegółowych oraz w odniesieniu do konstrukcji żelbetowych: wymiarowaniu zbrojenia, przebiciu, zarysowaniu i ugięciom.

Współcześnie łatwość modelowania ustroju konstrukcyjnego w modelu obliczeniowym owocuje łatwością popełniania błędów, w dużej mierze nieświadomych. Zadaniem tej książki jest wskazanie Czytelnikowi na:"zasadzki", jakie na niego czyhają przy odwzorowywaniu rzeczywistej konstrukcji w modelu obliczeniowym, sposoby obliczeniowe pozwalające na wyjaśnienie niejasnych objawów pracy konstrukcji, a także na przybliżony, w dużej mierze szacunkowy, charakter prowadzonych obliczeń. W książce zawarto, wychodzące poza opisaną tytułem tematykę, szczególne aspekty wymiarowania zbrojenia konstrukcji żelbetowych, płytowych i tarczowych.

Prostsze - płaskie - modele obliczeniowe dominują w codziennych obliczeniach inżynierskich. Stąd też niniejsza praca została ograniczona do płaskich modeli obliczeniowych konstrukcji żelbetowych. Omawiane, z konieczności wybrane, zagadnienia wynikają w znacznej mierze z doświadczeń własnych autora, wyniesionych ze stosowania programów pakietu ABC, w szeregu różnego rodzaju eksperymentach numerycznych wykonanych na przestrzeni ponad 18 lat, w związku z pracami projektowymi, ekspertyzami, analizami. Jednakże większość zaleceń i uwag będzie miała znaczenie generalne, niezwiązane z konkretnym programem liczącym.

Autor zakłada, że książka służyć będzie jako swoistego rodzaju poradnik, w którym wyszukuje się potrzebne w danym momencie informacje.. Podane zagadnienia uszeregowane zostały w kolejności, w jakiej styka się z nimi projektant, a nie w hierarchii ich ważności, z pełnym honorowaniem przepisów obowiązujących projektanta oraz z wskazaniem sytuacji kiedy możliwe jest odstąpienie od tych przepisów.

Spis treści:   
1. Obciążenia
2. Lokalne zarysowania tarcz liniowo-sprężystych
3. Zagadnienia różne
3.1. Konstrukcje zespalane i uwzględnianie faz montażowych
3.2. Zagadnienia uwzględnienia wymiarów w inżynierskich obliczeniach statycznych
3.3. Zagadnienia modelowania stropów zespolonych
3.4. Modelowanie działania podkładek elastycznych
3.5. Modelowanie szerokich elementów w programie ABC-Obiekt
3.6. Modelowanie stropu gęstożebrowego ze względu na wartości częstości własnych stropu
3.7. Modelowanie stropów zespolonych stalowo-betonowych
4. Wymiarowanie zbrojenia
4.1. Płyty
4.2. Tarcze
5. Przebicie i ścinanie
6. Zarysowania
6.1. Płyty
6.2. Tarcze
7. Ugięcia płyt
7.1. Metoda sztywności obszarowej
7.2. Metoda sztywności lokalnej (iteracyjna)
8. Wpływ degradacji sztywności
8.1. Stropy
8.2. Fundamenty.
9. Metodyka modelowania i obliczania.
10. Bibliografia

 

 


Podręcznik nigdy nie używany, leżał tylko na półce.

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO POZOSTAŁYCH POZYCJI BUDOWLANYCH A JEST ICH SPORO !!!