Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kobieta na krańcu świata 1 i 2 - KOMPLET (NOWY)

19-01-2012, 20:12
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 44 zł     
Użytkownik lmorel
numer aukcji: 2036620503
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 24   
Koniec: 13-01-2012 23:27:32

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Komplet książek (Nowy):

Martyna Wojciechowska Kobieta na krańcu świata.

Martyna Wojciechowska Kobieta na krańcu świata 2.

 

 

W razie pytań proszę o kontakt: +48 [zasłonięte] 281 599

 

OKAZJA: Rynkowa cena jednej książki to 31.90 zł.

 

 

Kobieta na krańcu świata 

  Martyna Wojciechowska przemierzyła kulę ziemską w poszukiwaniu bohaterek do swojego najnowszego programu Kobieta na krańcu świata.. Odnalazła je między innymi w najbiedniejszej dzielnicy boliwijskiego La Paz, na argentyńskiej pampie, rajskiej plaży Zanzibaru i w pływającym domu na zatoce Ha Long. Książka składa się z reportaży pokazujących te fascynujące miejsca, i kulturę.

Carmen Rojas walczy na ringu z mężczyznami i w ten sposób zarabia na utrzymanie siebie i dwójki dzieci. So Tonh codziennie wyrusza na pole minowe ze świadomością, że może juz nigdy nie zobaczyć swojej rodziny. Jaqueline Aguilera – najpiękniejsza kobieta świata – poddaje się operacji plastycznej i wstrzykuje sobie botoks, bo przecież żadna kobieta nie jest do końca zadowolona ze swojego wyglądu. Daphne Sheldrick poświęciła życie opiece nad afrykańskimi osieroconymi słoniami, które traktuje jak własne dzieci. Czternastoletnia Raisiua z plemienia Himba w Namibii została wydana za mąż wbrew swojej woli.
W książce Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska podpatruje ich codzienne życie, poznaje ich pasje i marzenia. Opisuje losy tych niezwykłych kobiet oraz szuka odpowiedzi, dlaczego tak, a nie inaczej się one potoczyły.

Fragmenty:
Kiedy wychodzę na ring, to zapominam o problemach. Pierwsze odniesione przeze mnie rany… Kiedyś nie zakryłam twarzy, mój rywal zaatakował mnie grubą deską i rozciął łuk brwiowy. Innym razem „Mumia” – to taki zawodnik, z którym walczyłam – chwycił dwie butelki i roztrzaskał mi je na głowie. Czasami organizator pozwala na takie rzeczy, bo to się podoba publiczności. Sama wiesz… Ludzie w końcu płacą za rozrywkę.
Carmen Rojas, zapaśniczka, Boliwia

Dla moich córek, które wychowały się w Parku Narodowym Tsavo, obcowanie ze słoniami, nosorożcami, antylopami i innymi dzikimi zwierzętami było czymś normalnym, więc kiedy pierwszy raz zobaczyły krowę, konia, domową świnię czy kurczaka, z wrażenia prawie wypadły z samochodu.
Daphne Sheldrick, właścicielka sierocińca dla słoni, Kenia

To nie była moja wola, tylko moich rodziców. Mój mąż mi się nie podoba. Ten, którego kocham, mieszka w innej wiosce. Spotykaliśmy się, kochaliśmy. Jednak nie prosiłam rodziców, o to, by pozwolili mi go poślubić. Nie wolno tak robić! Wiem, jakie mam obowiązki. Zamężna kobieta ma pracować dla męża, przynosić wodę i drewno na opał. Myślę, ze w przyszłości będę miała dużo zwierząt, dzięki czemu będzie mi się dobrze żyło. I dużo dzieci. Najlepiej siedmioro. Dziś jest mi jednak smutno. Nie wierzę, że będę szczęśliwa.
Raisiua, 14 lat, panna młoda, Namibia

 

 

 

Kobieta na krańcu świata 2

Shirley Joubert każdego dnia zasiada przed telewizorem w towarzystwie hipopotama, którego uważa za swoje dziecko, żeby obejrzeć ulubiony serial „Moda na sukces”.
Macieng w wieku pięciu lat zaczęła nosić obręcze. Dzięki nim jej szyja ma dziś długość 30 centymetrów. Kobieta jest z niej bardzo dumna, a na swoim wyglądzie zarabia kilka dolarów dziennie, co pozwala jej przetrwać po ucieczce z Birmy.
Nayioma Rae zamiast spełnić marzenie swoich rodziców i zostać lekarzem, postanowiła zrealizować własne – została pilotem. Codziennie ma słońce i piękną afrykańską pogodę tylko dla siebie.
Kimichie ma 20 lat i pracuje jako gejsza w Kioto. Każdej nocy przeistacza się w kolorowego motyla, a tak naprawdę marzy o normalnym życiu zwykłej dziewczyny.
Watanabe Kanae wygląda i mieszka jak księżniczka. Dbanie o wizerunek pochłania większość jej czasu i pieniędzy, których nie wystarcza już na życie w Tokio, najdroższym mieście świata.
Mura jest niewidoma, co w tej części Afryki brzmi jak wyrok, ale dzięki pomocy doktor Somegi ma szansę na powrót do zdrowia. Może znów będzie mogła cieszyć się kolorami?
Trisnanti kocha bardziej Cassie niż swojego synka. Z orangutanami spędza każdą wolną chwilę, a jej własnym dzieckiem zajmuje się w tym czasie babcia.
Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyruszyła w najodleglejsze zakątki naszego globu na poszukiwanie wyjątkowych kobiet. Tym razem znalazła je w Afryce i Azji. Etiopia wprowadziła ją w melancholijny nastrój i skłoniła do przemyśleń na temat braku sprawiedliwości na świecie, Borneo natomiast przywróciło uśmiech za sprawą gromadki wesołych orangutanów, które – nie tylko w przenośni – weszły jej na głowę!

MARTYNA WOJCIECHOWSKA – dziennikarka i podróżniczka. Redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska, National Geographic Traveler oraz Kaleidoscope. Od 1998 roku jest związana z telewizją TVN (Big Brother, Automaniak, Dzieciaki z klasą, Misja Martyna), dla której zrealizowała ostatnio cykl reportaży Kobieta na krańcu świata. Kobieta wielu pasji. Jako pierwsza kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła Rajd Dakar (2002). Zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Transsyberia (2003). Z upodobaniem uprawia także nurkowanie techniczne oraz wspinaczkę wysokogórską. 22 stycznia 2010 r. stanęła na ostatnim szczycie w projekcie Korona Ziemi, zostając tym samym druga Polką i trzydziestą trzecią kobietą na świecie, która wspięła się na wszystkie najwyższe góry siedmiu kontynentów. Autorka książek Przesunąć horyzont, Etiopia. Ale czat!
Więcej na www.martynawojciechowska.pl