Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KOŃ - literatura tematu

15-06-2014, 20:38
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 125 zł     
Użytkownik Siedlec
numer aukcji: 4248270055
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 5   
Koniec: 15-06-2014 20:30:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Język: polski
Forma: poradnik
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

  • Alois Podhajsky – MOJE KONIE, MOI NAUCZYCIELE

 

Za namową wielu przyjaciół i znajomych jeźdźców Alois Pohajsky napisał książkę stanowiącą zestaw bardzo szczególnych instrukcji. Chciał, aby były one zrozumiałe i przy odrobinie starań łatwe do wprowadzenia w życie. Nie chciał ujmować ich w sposób ściśle akademicki czy systematyczny z przeznaczeniem dla osób, które zamierzałyby się według nich nauczać. Krótko mówiąc, pragnął zabrać głos w imieniu swoich koni. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, opowiedział o tym, czego nauczyły go konie - jego najwierniejsi nauczyciele jazdy.

 

  • Wydanie 2004 rok, opraw miękka, stron 172, stan –bdb!

 

  • Robert M. Miller – SEKRETY KOŃSKIEGO UMYSŁU

 

Jeśli wiesz, jakimi torami biegną myśli konia, jesteś w stanie kontrolować jego zachowania. Utalentowani jeźdźcy znają sekrety końskiego umysłu. Pewne rysy charakteru, ujawniające się w zachowaniu są wspólne dla wszystkich ras. Głęboko utrwalone w kodzie DNA, dotyczą każdego nowo narodzonego źrebaka . W swojej książce de Robert M. Miller wyjaśnia, w jaki sposób można przewidzieć zachowanie konia. Podpowiada co zrobić, by uzyskać pożądaną reakcję zwierzęcia i jak eliminować jego złe nawyki. Możesz nauczyć swojego konia, aby:- ignorował rzeczy, które go płoszą - stał cierpliwie po przywiązaniu - akceptował rutynowe zabiegi weterynaryjne i kowalskie - pozbył się klejenia do stajni i klejenia do stada - wychodził do przyczepy chętnie i spokojnie - ustępował po nacisku na głowę, szyję i nogi już jako nowo narodzony sysak - reagował pozytywnie podczas pokazów, na przejażdżce czy w stajni.

 

  • Wydanie 2004 rok, oprawa miękka, stron 141, stan –bdb!

 

  • Susanne von Dietze – RÓWNOWAGA W RUCHU

 

Sztuka udanego jeździectwa polega na doprowadzeniu harmonii do takiego stopnia, iż dla patrzącego z boku koń i jeździec wyglądają na poruszających się w całkowitej jedności. Kluczem do tego ideału nie jest dosiad statyczny, lecz taki, który jest w stanie adaptować się do wszelkich ruchów konia. Im lepiej dosiad podąża za ruchem, tym bardziej może na niego wpływać i pozostawać w doskonałej równowadze z koniem. Susanne von Dietze - instruktorka jazdy konnej, zawodniczka w konkursach ujeżdżania i fizjoterapeutka - odkrywa źródła licznych błędów i słabości w obszarze dosiadu. Dzięki doświadczeniu trenerskiemu podaje nam liczne wyjaśnienia i sugeruje wiele praktycznych ćwiczeń. Równowaga w ruchu stanowi bezcenne źródło porad dla wszystkich, którzy chcieliby dokładniej zrozumieć dosiad i lepiej nad nim panować. To pozycja, która będzie przydatna zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

 

  • Wydanie 2007 rok, oprawa miękka, stron 268, stan bdb!

 

  • Sally Swift – DOSIAD NATURALNY. HARMONIA JEŹDŹCA I KONIA 2

 

Dosiad naturalny nie jest stylem jazdy. jak na przykład ujeżdżenie czy western. To raczej sposób reedukacji umysłu i ciała jeźdźca. nastawiony na uzyskanie równowagi duchowej i cielesnej. która jest podstawą efektywnej komunikacji z koniem.Autorka tej nowatorskiej teorii - Sally Swift - zrewolucjonizowała dotychczasowe podejście do jeździectwa. udowadniając. jak ogromny wpływ na jakość jazdy konnej ma prawidłowe użycie ciała człowieka.

 

  • Wydanie 2008 rok, oprawa miękka, stron 301, stan –bdb!

 

  • Sally Swift – HARMONIA JEŹDŹCA I KONIA

 

Sally Swift prezentuje metody, które pozwalają jeźdźcowi na osiąganie zupełnej harmonii z koniem poprzez pracę naturalną, z odrzuceniem jakiejkolwiek formy przemocy i cierpienia konia. Zamiast tradycyjnych sposobów wywierania presji na koniu, Sally proponuje użycie jasnych, niezwykle twórczych wyobrażeń, które zastępują mechaniczne działania jeźdźca (np. wyobrażasz sobie, że jesteś rosnącym drzewem). Ponadto jej doskonała znajomość anatomii konia i człowieka oraz talent dydaktyczny przyczyniły się do powstania tekstu, który przyswaja się bardzo łatwo, a po jego przeczytaniu wiele rzeczy okazuje się w praktyce proste. Jeśli korzystamy z rad i pomocy Sally, jazda na koniu staje się o wiele przyjemniejsza i mniej frustrująca, a efekty przychodzą same i zadziwiają zarówno jeźdźca, jak i obserwatorów. Książka jest zilustrowana wspaniałymi rysunkami i fotografiami, które ułatwiają zrozumienie tekstu. Centered Riding to książka dla wszystkich, którzy chcą jeździć jeszcze lepiej i chcą, by ich konie były szczęśliwsze.

 

  • Wydanie 2004 rok, oprawa miękka, stron 185, stan –bdb!Siedlisko Książek wita i zaprasza na pozostałe aukcje ! Panelealle

Komentarze

Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

Panelealle  darmowy panel allegro