Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Klich CAŁY TEN KUTZ BIOGRAFIA NIEPOKORNA ,OKAZJA

23-01-2014, 21:06
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Użytkownik kamilekmp
numer aukcji: 3882147344
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 3   
Koniec: 23-01-2014 21:02:24

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 0.64 [kg]
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2009
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Stan - bardzo dobry-
Liczba stron: 368
Wymiary: 145 x 210mm
Wydawc
a: Znak
Cena detaliczna: 39,90zł
-----------------------------
CENNIK WYSYŁKI W PRZYPADKU WYLICYTOWANIA WIĘKSZEJ ILOŚCI AUKCJI (KSIĄŻEK - TYTUŁÓW):
Łączna cena wysyłki uzależniona jest od wagi zakupionych książek (w jej wysokość wchodzi koszt pocztowy i koperta zabezpieczająca).
W przypadku zakupu kilku tytułów proszę zsumować ich wagę i dodać kwotę z poniższej tabelki jako łączne koszty wysyłki:
  0,001 -  0,349 kg  -   6,50zł 
  0,350 -  0,999 kg  -   7,50zł
  1,000 -  1,999 kg  - 10,00zł
  2,000 -  4,999 kg  - 13,00zł
  5,000 -  9,999 kg  - 18,00zł
10,000 - 14,999 kg  - 21,00zł
15,000 - 19,999 kg  - 30,00zł
20,000 - 30,000 kg  - 36,00zł
UWAGA: przy płatności z PayU (za kilka aukcji) proszę wcisnąć przy kosztach wysyłki opcję - "inne" i wpisać wyliczoną kwotę

Aleksandra Klich i Kazimierz Kutz. Z jednej strony reporterka, znana z wrażliwości i rozwagi, z drugiej strony żywioł, bohater, którego rozpiera miłość do życia, zapał twórczy, humor i przekora.
Ma w rękawie niewyczerpany zapas opowieści, rzewnych i pikantnych. Sam o sobie mówi, że jest człowiekiem kultury nieszlacheckiej, połączeniem przytomności z naiwnością, oratorem z bożej łaski, kurduplem-korniszonem ze Śląska. Inni dodają, że jest charakteru nieznośnego, ale to geniusz - po jego śląskich filmach każdy Polak chciał być Ślązakiem.
Cały ten Kutz jest w istocie opowieścią o śląskim rozgoryczeniu, peerelowskich warunkach życia codziennego i artystycznego, o ówczesnych obyczajach, snobizmach i tęsknotach, o poszukiwaniu własnej drogi twórczej i związanych z tym cierpieniach i szczęściu, o trudnościach korzystania ze zdobytej wolności. Towarzyszymy dziecku z czynszówki w Szopienicach, studentowi, który wstydzi się paczek z domu, bo jest w nich łój, smalec i warkocz czosnku, młodemu reżyserowi bawidamkowi, nienawidzącemu Śląska z jego przaśnością i biedą, synowi marnotrawnemu, powracającemu do domowej ojczyzny, którą przecież namiętnie kocha, by przy pracy nad sławnym tryptykiem filmowym `wyrzygać ten śląski drut kolczasty`, wreszcie senatorowi i posłowi Trzeciej Rzeczpospolitej. Towarzyszymy jego śląskiej rodzinie, jego przyjaciołom, aktorom, reżyserom, pisarzom, politykom, a każda z tych niezliczonych postaci ma coś ciekawego do powiedzenia, albo przeżywa sytuację godną wielkiej sceny filmowej. Cały ten Kutz to bogata, wieloplanowa, wspaniale udokumentowana i dowcipna książka o Kutzu, Śląsku, Polsce.


Aleksandra Klich (ur. 1968) ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na uczelni miała zajmować się literaturą przełomu XIX i XX wieku pod bacznym okiem prof. Marii Podrazy-Kwiatkowskiej, najwybitniejszej specjalistki od literatury Młodej Polski. Porzuciła jednak młodopolskie mistycyzmy, skomplikowaną młodopolską składnię i Kraków, wybierając dziennikarstwo, proste zdania i rodzinny Górny Śląsk.
Od 2000 roku była dziennikarką i redaktorką katowickiego dodatku Gazety Wyborczej, od roku pracuje w warszawskiej redakcji, w gazecie Świątecznej sobotnio-niedzielnym dodatku do GW. Do stolicy dojeżdża z Rybnika, jak twierdzi, najpiękniejszego miasta Górnego Śląska.
Pisze reportaże o przemianach społecznych i obyczajowych na Górnym Śląsku, tropi zagadki historii regionu, kreśli sylwetki Ślązaków oraz polskich biskupów i... rozmawia z Kazimierzem Kutzem. Publikowała w Świątecznej, Dużym Formacie, Wysokich Obcasach. Współpracuje też z Tygodnikiem Powszechnym. Laureatka Małego Feniksa, wyróżnienia wydawców katolickich, drugiej nagrody Silesia Press (za portret tłumacza Henryka Bereski, napisany wspólnie z Michałem Smolorzem) i wyróżnienia w konkursie Oczy otwarte. W 2007 roku opublikowała Bez mitów. Portrety ze Śląska, zbiór sylwetek wybitnych Ślązaków.