Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kinkiet kartuszowy, rękodzieło!!! Herb GDAŃSKA

16-01-2012, 16:12
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 599 zł     
Użytkownik Halim7
numer aukcji: 2026387714
Miejscowość Kłobuck
Wyświetleń: 32   
Koniec: 12-01-2012 18:34:53

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

 
Na przestrzeni wieków, wraz z rozwojem sztuki dokonywała się zmiana myślenia i patrzenia na przedmioty codziennego użytku. Meble, ceramika ,tkaniny, biżuteria czy metaloplastyka odzwierciedlały panujące w danej epoce nurty estetyczne.
 Prawdziwy rozkwit sztuki rzemieślniczej przypadł na przełom wieków XVII i XVIII. Jednak na posiadanie wyrobów wykonywanych w małych warsztatach rzemieślniczych mogli sobie pozwolić nieliczni.
Dlatego wraz z rozwojem techniki w XIX i XX wieku coraz więcej przedmiotów użytkowych zaczęło powstawać w dużych manufakturach. Pozwalało to zwiększyć produkcję i obniżyć cenę, jednocześnie sprawiało, że wyroby te stawały się mniej luksusowe i prestiżowe. Dlatego na rynku utrzymały się zakłady rzemiosła artystycznego, przedkładające wysoką jakość i ręczne wykonanie nad liczbę wytworzonych przedmiotów.
 Obecnie, szczególnie w dekoratorstwie wnętrz coraz większą uwagę przywiązuje się do wyrobów rękodzielniczych a wykorzystanie kutego metalu w architekturze to pewna droga do stworzenia wyszukanego i unikalnego wnętrza.
Dlatego połączenie doświadczenia i rzemieślniczego profesjonalizmu z Państwa gustem może w Waszym domu stworzyć wyjątkową atmosferę komfortu i indywidualności.
 
 
 
 
Przedstawiony na tej aukcji kinkiet jest wyrobem unikatowym.
Wykonany z wielką starannością i dbałością o szczególy tylko w jednym egzemplarzu, adresowany jest do Klientów o subtelnym i wyrafinowanym poczuciu estetyki.
Bardzo dobrze wkomponuje się do wnętrz o stylowym i rustykalnym charakterze, oddając ducha dawnej kultury mieszczańskiej czy starego, polskiego dworu.
 


 

 


Wymiary;
Wysokość; 85 cm, szerokość; 46 cm.