Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KENT PHOSPHATE SPONGE 650 g

18-01-2012, 7:03
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 78 zł     
Użytkownik haquuu
numer aukcji: 2047859916
Miejscowość Żabianka
Wyświetleń: 8   
Koniec: 16-01-2012 22:51:11

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Opakowanie : 600 g

Phosphate Sponge Specjalny wkład ceramiczny, szybko (w ciągu kilku godzin) obniżający poziom fosforanów.


Nadaje się do stosowania w akwariach morskich i słodkowodnych oraz oczkach wodnych. Opakowanie 650G jest w stanie zredukować ilość fosforanów lub krzemianów z 1,0 ppm do mniej niż 0,05ppm w zbiorniku o pojemności 450 litrów. Dzięki porowatej strukturze elementy ceramiczne mają zwiększoną powierzchnię, co poprawia wydaj-ność. Ma zdolność pochłaniania wilgoci, może być stosowany jako osuszacz powietrza w generatorach ozonu.Regeneracja: Nadaje się do wielokrotnego użytku. Przy stosowaniu produktu do usuwania fosforanów, produkt może być regenerowany dwukrotnie, ale jego zdolność absorpcji za każdym razem będzie niższa. Centymetrową warstwę zużytego środka należy rozsypać na blasze do pieczenia (nie wolno jej już używać do przygotowywania jedzenia!) i umieścić na godzinę w piekarniku rozgrzanym do temperatury 230 stopni Celsjusza. Po wyjęciu cał-kowicie ostudzić i przepłukać w słodkiej wodzie. Regenerowany produkt stosować maksymalnie przez 8 godzin.Sposób użycia: Przed pierwszym użyciem przepłukać w słodkiej wodzie (dejonizowanej lub z filtra odwróconej osmozy). Wkład przesypać do woreczka (średnica oczek 800 mikronów) i umieścić w komorze filtra lub miejscu intensywnego przepływu wody. Pozostawić od 8 do 48 godzin (jeśli po tym czasie nie zostanie usunięty lub wymieniony, fosforany mogą ponownie zostać uwolnione do systemu). Phosphate Sponge może stosować bez przerwy w celu utrzymania niskiego poziomu fosforanów lub usunięcia krzemianów, trzeba jednak regularnie wymieniać kolejne porcje na nowe. W celu usunięcia krzemianów, należy najpierw obniżyć stężenie fosforanów, a następnie zastosować nową porcję Phosphate SpongeUwagi: Wiele miejskich stacji uzdatniania wody dodaje krzemianu sodowego pomaga zapobiegać korozji rur wodociągowych. Zarówno fosforany, jak i krzemiany występują naturalnie w rzekach i jeziorach.

Środki ostrożności: PRODUKT ZAMOCZONY PIERWSZY RAZ MOŻE ROZGRZAĆ SIĘ DO WYSOKIEJ TEMPERATURY! Zaleca się używanie gumowych rękawiczek ochronnych lub przepłukiwanie w plastikowym pojemniku!