Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kangurowe twórcze zabawy domowe dla 7 i 8 latków

19-01-2012, 16:05
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 21 zł     
Użytkownik OTE_Kangur
numer aukcji: 2038683754
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 6   
Koniec: 15-01-2012 09:35:52

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2010
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
Przedział wiekowy: dla dzieci z klas I-III (6-9 lat), dla dzieci z klas IV-VI (10-12 lat),
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Autorzy: Weronika Piotrowska, Joanna Ligęza, Maja Dobkowska; Ilustracje: Olga Bardan

KANGUROWE TWÓRCZE ZABAWY DLA 7 i 8 LATKÓW

Dane książki:
ISBN: 978-83-[zasłonięte]761-2-3
Liczba stron: 40
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur
Rok wydania: 2010
Stan książki: NOWA

Opis książki:
To książeczka niezwykła.
Rozwija kreatywność i wspiera twórcze działanie.
Zmieni Wasz dom w fabrykę pomysłów.
Dzięki niej każdy stanie się konstruktorem maszyn, podróżnikiem a nawet królem!

Co wyróżnia Myślanki - Twórcze Zabawy Domowe?

Myślanki - Twórcze Zabawy Domowe to seria wydawnicza stworzona w Ośrodku Twórczej Edukacji „Kangur” w Krakowie, firmy od 12 lat zajmującej się rozwijaniem twórczego myślenia w praktyce.

Twórcze Zabawy Domowe to dużo więcej niż kolorowanki, czy też zgadywanki. To książeczki, które pomagają dzieciom rozwijać sprawność myślenia i używać wyobraźni w zabawie. Powstają, żeby stymulować kreatywność i zachęcać do rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Mają dawać dzieciom w różnym wieku radość z samodzielnego działania i odkrywania, a rodzicom możliwość współuczestniczenia w rozwijaniu myślenia dzieci.

Twórcze Zabawy Domowe dla 7 i 8-latków!

W naszych Zabawach Domowych ćwiczymy umiejętność zadawania pytań i ciekawego odpowiadania na nie, zdolność mądrego dziwienia się, radość poszukiwania wielu rozwiązań. Zaczynamy od zabawy w KRÓLESTWO, które jest urzeczywistnieniem częstych dziecięcych marzeń o krainie, w której wszystko jest „po naszemu”, gdzie o wszystkim decyduje wyobraźnia. Ale nie tylko, bowiem Królestwo jest też wstępem do nauki planowania pracy, zarządzania, kompromisowego rozwiązywania problemów i odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
Druga część to twórczy komentarz do rzeczywistości znanej wszystkim dzieciom, czyli GIER. Przypominamy wagę zasad fair play. Badamy różnice i podobieństwa pomiędzy różnymi grami, szukamy zastosowań dla elementów gier. Najważniejszym zadaniem staje się tworzenie nowych zasad dla starych gier a także wymyślenie całkiem nowej gry.
Trzecia część książeczki to podróż po „ZJEDNOCZONYCH STANACH KANGUROLANDII”. Odwiedzimy między innymi: Jabłkansas, Los Odkurzaczos, Cieńbraskę i Maszynię. W twórczy sposób będziemy odkrywać na nowo przedmioty znane z naszego codziennego otoczenia, będziemy trenować wrażliwość na problemy, szukanie wad i zalet, metaforyzowanie i transformowanie. Powstanie wiele projektów, konstrukcji i pomysłów na nietypowe zastosowania przedmiotów. W Literwanii, Pytanianie i na Słowajach będziemy doskonalić nasze kompetencje językowe. Będziemy bawić się słowami, poznawać zna-czenia słów i nadawać nowe.


Chcemy, żeby 7 i 8-latek:

* polubił myślenie
* doskonalił umiejętności myślenia (kojarzenia, abstrahowania, tworzenia metafor, dedukowania, myślenia przez analogie)
* ćwiczył płynność i giętkość myślenia – zwiększanie ilości pomysłów i kategorii z których pochodzą
* dbał oryginalność własnych pomysłów
* rozwijał postawę twórczą: otwartość na problemy, chęć do ich rozwiązania
* chętnie podejmował działania w sytuacjach otwartych i problemowych wykorzystywał wyobraźnię w codziennych sytuacjach


Jak bawić się z dzieckiem w Twórcze Zabawy Domowe?

Pomagając dzieciom w pracy z Twórczymi Zabawami Domowymi trzeba przede wszystkim pamiętać, że najważniejsze jest działanie i myślenie dziecka, a nie efekt plastyczny. Zadania w tej książeczce można rozwiązywać na bardzo wiele sposobów, z których każdy może być dobry, ciekawy czy interesujący. Dlatego warto pozwalać dzieciom na samodzielność w działaniu, nie hamować ich pomysłów na samym początku. Ważne też jest inspirowanie dzieci, aby ich wytwór nie był całkiem przypadkowy. Można podawać własne rozwiązania – zachęcamy do własnej aktywności twórczej! Z pewnością zainspirować dzieci może też, zachęcające przeczytanie polecenia. Większość zabaw to tylko pretekst i impuls do zabaw w poszukiwania przeprowadzania eksperymentów, wypraw, a także ekspresyjnego ruchu. Do zabaw można wracać wielokrotnie dopytując dziecko (i innych domowników) o nowe pomysły i coraz ciekawsze rozwiązania.
Specjalną i najbardziej efektywną formą wykorzystania naszych książeczek jest zabawa nimi jako uzupełnienie uczestnictwa dziecka w zajęciach Twórcze Zabawy Rozwijające w Ośrodku Twórczej Edukacji Kangur w Krakowie, lub innych miejscach, które posiadają licencję na pracę autorską metodą OTE Kangur.