Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kamera sony wandaloodporna monitoring

22-01-2012, 0:56
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 479 zł     
Użytkownik Drocanspzoo
numer aukcji: 1998556208
Miejscowość częstochowa
Wyświetleń: 56   
Koniec: 13-01-2012 21:39:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

 
 

DROCAN Sp. z o.o.
UL. DEKABRYSTÓW 33, PAW 8
42-200 CZĘSTOCHOWA


.: TELEFONY :.

 (0-34)[zasłonięte]368-26
 
796 - 983 - 633

.: FAX :.

(0-34)[zasłonięte]368-26

.: GG :. 

 [zasłonięte]48776  

.: [email protected] :.

[zasłonięte]@drocan.pl
[zasłonięte]@drocan.pl

FIRMA KURIERSKA

Przedpłata:     25 ZŁ

POCZTA POLSKA

Przedpłata:     13 ZŁ

Zapraszamy również
do odbioru
osobistego w Częstochowie 

 


NIP: 628[zasłonięte]212-98

RATY: SYGMA BANK

NR KONTA BANKOWEGO:

PKO BP

02 1020 [zasłonięte] 1[zasłonięte]6640002 [zasłonięte] 039082Kamera wandaloodporna v-cam 500 (D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, 0.05 lx)

 

Kamera wandaloodporna v-cam 500 (D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, 0.15 lx)
Widok kamery
Kamera wandaloodporna v-cam 500 (D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, 0.15 lx)
Kamera wandaloodporna v-cam 500 (D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, 0.15 lx)
Widok kamery po odkręceniu przedniej obudowy.
Widoczny jest manipulator OSD oraz blokowane pokrętła ogniskowej i ostrości.
Kamera wandaloodporna v-cam 500 (D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, 0.15 lx)
Akcesoria będące w komplecie
Cechy wyróżniajace
 • Przetwornik obrazu:1/3", CCD Sony ExView HAD CCD II ,
 • Procesor sygnałowy: Sony Effio-E,
 • Rozdzielczość pozioma (TVL): 650 (kolor), 700 (czarno-biały),
 • Wysoka czułość: 0.15 lx (kolor), 0.05 lx (czarno-biały),
 • Odstęp sygnał/szum >52 dB,
 • Obiektyw 4-9mm z automatyczną przysłoną,
 • Menu OSD,
 • Szeroki zakres dynamiki D-WDR(ATR),
 • 8 stref prywatności.
Kamera v-cam 500 M10772 wyposażona jest w przetwornik obrazu Sony ExView HAD CCD II oraz procesor sygnałowy Sony Effio-E. Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością obrazu, dużym odstępem sygnał/szum oraz doskonałą reprodukcją kolorów.
Przetwornik obrazu Sony ExView HAD CCD II jest rozwinięciem technologii stosowanej w przetworniku Sony ExView HAD CCD. Zwiększono liczbę pikseli oraz podniesiono czułość zarówno w zakresie światła widzialnego jak i podczerwieni w paśmie 800 i 900 nm.
Zastosowanie procesora sygnałowego Sony Effio-E zwiększa możliwości obróbki obrazu, a w połączeniu z przetwornikiem obrazu zastosowanym w kamerze pozwala na osiągnięcie 650 TVL w kolorze (700 TVL w trybie czarno/białym). Ponadto kamera posiada wiele zaawansowanych funkcji przetwarzania obrazu takich jak: definiowanie stref detekcji ruchu, prywatności, cyfrowego poszerzenia zakresu dynamiki czy redukcji szumów.
Wysokiej klasy obiektyw z automatyczną przysłoną powoduje, że do kamery trafia ilość światła zależna od poziomu oświetlenia. Ma to duży wpływ na jakość obrazu. Jest szczególnie ważna w instalacji, gdzie panują zmienne warunki oświetleniowe.
Ustawienia progów przełączania dzień/noc
Kamera przy niewystarczającym poziomie oświetlenia przełącza się w tryb czarno/biały. Powoduje to zwiększenie jej czułości. Próg przełączania oraz czas opóźnienia reakcji na zmianę poziomu oświetlenia, można ustawić w menu OSD.
Rejestracja obrazu w wysokiej rozdzielczości pozwala na powiększenie fragmentu obrazu bez znaczącej utraty jakości, dodatkowo redukcja szumów 2D-NR sprawia, że efekt rozmycia jest mały i krawędzie pozostają ostre.
Dobra jakość zdjęć po powiększeniu
Jakość obrazu w różnym oświetleniu poprawia funkcja ATR (Adaptive Tone Reproduction - Adaptacyjna Reprodukcja Kolorów ), która zwiększa kontrast pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami ekranu.
Różnice w obrazie przy złym oświetleniu po zastosowaniu funkcji ATR
Kamera posiada menu wyświetlane na ekranie. Regulację wszystkich parametrów obrazu dokonujemy za pomocą przycisków umieszczonych pod odkręcaną pokrywą, która jest zabezpieczona przed demontażem za pomocą 3 śrub imbusowych. Ustawień menu jest na tyle dużo, że producent umożliwił zapis kilku ustawień w pamięci kamery, tak aby możliwa była wstępna regulacja kamery jeszcze przed kalibracją końcową w miejscu instalacji. Menu kamery jest rozbudowane, ale poruszanie się po nim jest szybkie i intuicyjne.
W menu OSD ustawieniu podlega:
 • kontrola działania migawki i funkcji AGC,
 • balans bieli,
 • funkcji dzień/noc (progi przełączania, opóźnienie przełączenia),
 • obrazu(odbicie lustrzane, jasność, kontrast, ostrość, nasycenie),
 • redukcji szumów,
 • BLC (kontrola światła wstecznego),
 • cyfrowego poszerzenia zakresu dynamiki ATR,
 • strefy prywatności (8 stref),
 • detekcji ruchu (4 strefy),
 • nazwa kamery.
Parametry techniczne:
Nazwa v-cam 500
Kod M10772
Przetwornik obrazu 1/3", CCD, Sony ExView HAD CCD II
DSP Sony Effio
Standard wideo PAL
Liczba efektywnych pikseli PAL:976(H) x 582(V)
Rozdzielczość pozioma (TVL) 650 (kolor)            
700 (czarno-biały)
Czułość (lux) przy F1,2 0.15 (kolor)            
0.05 (czarno-biały)
Odstęp sygnał / szum >52 dB
Elektroniczna migawka 1/50...1/100000
AGC Tak
Menu OSD Tak
Szeroki zakres dynamiki (WDR) Tak, DWDR
BLC Tak
Dzień/ noc Nie
Cyfrowa redukcja szumów Tak, 2D
Strefy prywatności Tak, 8 stref
Odbicie lustrzane Tak
Detekcja ruchu Tak, 4 strefy
Oświetlacz Nie
Obiektyw 4-9mm DC AI
Kąt widzenia 30...65o
Obudowa wandaloodporna
Wymiary obudowy (mm) ø86x108
Obudowa wandaloodporna Nie
Materiał obudowy stop aluminium
Temperatura pracy -10...+ 50°C
Klasa szczelności IP65
Złącza zewnętrzne wideo (BNC)
zasilanie (gniazdo 2,1/5,5)
Zasilanie DC 12 V  0.3 A
Pobór mocy 3.6 W
Masa 0.5 kg
Najważniejsze funkcje:
 • OSD - wyświetlanie menu na ekranie, alternatywą są przełączniki poszczególnych funkcji na tylnym panelu kamery.
 • ATW (Auto Tracing White Balance) - automatyczne trasowanie bieli - funkcja kamer kolorowych, w których kamera cały czas monitoruje światło i dostosowuje kolor, aby utrzymać białe obszary. Kamery z tą funkcją automatycznie dostosowują ustawienia koloru w celu osiągnięcia jednolitej jakości w białych obszarach obrazu.
 • AWB - kolor biały kolor jest wykrywany i balansowany automatycznie, status ustawienia jest zapisany w momencie włączenia tej funkcji. Jest odpowiedni dla środowiska o niewielkich zmianach temperatury oświetlenia.
 • Anti-Cr (Anti-color rolling) - funkcja redukuje problem "falowania" kolorów przy oświetleniu fluorescencyjnym i zasilaniu kamery napięciem stałym.
 • AWC - zapamiętanie przez kamerę wzorcowego białego przedmiotu. Gdy warunki oświetlenia ulegną zmianie należy przeprowadzić kolejną kalibrację.
 • AGC (Automatic Gain Control) - automatyczna regulacja wzmocnienia, utrzymuje stały poziom sygnału wyjściowego zwiększając tym samym odstęp sygnał–szum, obraz jest bardziej wyraźny lecz traci na naturalności. Wyłączenie powoduje poprawę naturalności, ale zwiększenie zaszumienia.
 • EE/AI (Electronic Shutter) - automatyczna migawka. W trybie EE, elektroniczna migawka zapewnia dostosowanie czasu naświetlania przetwornika do intensywności oświetlenia. W trybie AI migawka ustawiona jest na stałą ekspozycję (1/60 s), a poziom natężenia światła regulowany jest przez obiektyw z automatyczną przesłoną (Auto Iris).
 • BLC (Backlight Compensation) - kontrola światła wstecznego - automatycznie dostosowuje wyrównanie jasnego światła tak aby dać więcej szczegółów na ciemnych obszarach obrazu. Dobrym przykładem może być skupienie się na szczegółach twarzy osoby, która oświetlona jest światłem słonecznym z tyłu.
 • HLC - Zasłonięcie prześwietlonych punktów na obrazie.
 • Strefy prywatności - zasłonięte obszary na obrazie.
 • AES (Auto Electronic Shutter) - automatyczna elektroniczna migawka - system ten stosowany jest najczęściej w kamerze w celu dostosowania zmian oświetlenia bez użycia obiektywu auto - iris.
 • DNR (Digital Noise Reduction) - cyfrowa redukcja szumów - to system, który z łatwością zmniejsza przypadkowy, jak i również stały szum, tym samym zapewnia wysoki stosunek sygnału do szumu. DNR w wersji 3D porównuje klatkę obrazu do następującej po niej. Jeśli w rezultacie tej analizy znajdzie różnicę pomiędzy obrazami wynikającą z zakłóceń o charakterze szumowym, to usuwa mikroskopijne fragmenty, zastępując je punktami z klatki o lepszej jakości.
 • Sense-Up - zwiększenie czułości kamery poprzez spowolnienie pracy migawki. Kamery z tą funkcją sprawdzają się w pracy przy bardzo słabym oświetleniu, co jest przydatne zwłaszcza podczas monitorowania w nocy.
 • Synchronizacja pracy kamery - wewnętrzna z własnego generatora, zewnętrzna z linią zasilającą. Synchronizacja zewnętrzna pozwala na synchronizację obrazów z wielu kamer bez użycia dodatkowego sygnału generatora.