Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Jo Nesbo Pierwszy śnieg Wybawiciel Pancerne serce

19-01-2012, 12:38
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 64,90 zł      Aktualna cena: 64,90 zł     
Użytkownik nantess
numer aukcji: 2034183053
Miejscowość Sosnowiec
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 130   
Koniec: 16-01-2012 21:19:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Rok wydania (xxxx): 2011
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

nantess.pl

 

Pierwszy śnieg / Wybawiciel / Pancerne serce - pakiet


Autor: Jo Nesbo
Wydawnictwo: Dolnośląskie
ISBN: 978-83-[zasłonięte]-9150-3
Okładka: miękka w etui
Liczba stron: 432, 432, 536
Wymiary: 135 x 205 mm
Rok wydania: 2011
Cena rynkowa: 99,00 zł.


Pierwszy śnieg
Jest listopad, w Oslo właśnie spadł pierwszy śnieg. Birte Becker po powrocie z pracy do domu chwali syna i męża za ulepienie bałwana w ogrodzie. Nie jest on jednak ich dziełem, choć jest ustawiony twarzą w stronę domu i patrzy wprost na nich.
W tym samym czasie komisarz Harry Hole otrzymuje anonimowy list podpisany „Bałwan”. Zaczyna dostrzegać wspólne cechy dawnych, niewyjaśnionych spraw. Okazuje się, że wraz z pierwszymi oznakami zimy do gazet trafiają informacje o nowych morderstwach. Ofiarami są zamężne kobiety, a jednocześnie w pobliżu miejsca zbrodni pojawia się bałwan. Wszystko wskazuje na to, że po Oslo i okolicach znów krąży seryjny zabójca.

Pancerne serce
Po rozwiązaniu sprawy Bałwana, która dotknęła w tak koszmarny sposób najbliższych Harry’ego, komisarz Hole porzuca pracę i wyjeżdża do Hongkongu. Stacza się na dno, żyjąc z dnia na dzień, szukając zapomnienia w hazardzie i oparach opium.
Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę – obie dziewczyny mają w ustach dwadzieścia cztery rany powstałe od tajemniczego narzędzia zbrodni. Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych mordercach – Harry’ego Hole. Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga…

Wybawiciel
Podczas przedświątecznego koncertu w zasypanym śniegiem Oslo ginie jeden z członków Armii Zbawienia. Fotograf prasowy uchwycił prawdopodobnego zabójcę na zdjęciach, ale ekspert od identyfikacji ma kłopoty z jego rozpoznaniem. Pościg komisarza Harry’ego Hole za człowiekiem bez twarzy toczy się w ciemnych zaułkach stolicy Norwegii, wśród narkomanów i dewiantów.
Harry to policyjny anarchista stosujący metody dalekie od procedur, nałogowy palacz i alkoholik. Przed wyrzuceniem na bruk chroni go to, że jest niezwykle inteligentnym i efektywnym śledczym.