Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Indyjska miniatura (orientalny obrazek, ptak) waw

16-01-2012, 19:34
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 119 zł     
Użytkownik indianluxuries
numer aukcji: 2045797696
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 14   
Koniec: 23-01-2012 04:21:55

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.
miniatura hinduska
obrazek hinduski
miniatury
miniaturka indyjska
indyjski
z Indii
Indie
malunek
rysunek
malowidło
obraz
rękodzieło
farby naturalne
barwiniki
jedwab
na jedwabiu

jedwabny
Daleki Wschód
Dalekiego Wschodu
Orient
Orientu
orientalny
dzieło sztuki dalekowschodniej
hinduskiej
indyjskiej
orientalnej
pawie
paw
ptak
ptaki
ptaków
ptakami
ptakiem

zimorodek
zimorodkiem
krogulec
żywa natura
przedstawiający ptaka
misterny
misterne
misterna
prezent
Święta
pod choinkę
na Boże Narodzenie
podarunek

Dzieci z okolic Udaipuru oraz świątynia Dilwara, Rajasthan
Taj Mahal, Agra
Witamy serdecznie!

Przedmiotem aukcji jest miniatura indyjska wykonana na starym, ręcznie wytwarzanym papierze, przedstawiająca krogulca euroazjatyckiego. (Ptaki obok roślin stały się tym, w czym malarze indyjscy osiągnęli niewątpliwe mistrzostwo.) Napisy w sanskrycie, którymi pokryty jest arkusz, na którym powstał ten obrazek, nadają mu szczególny orientalny charakter.

Malarstwo indyjskie słynie z pięknych miniatur zachwycających niewiarygodną precyzją linii, żywą kolorystyką, nietypową kompozycją i orientalną tematyką. Prezentowane na naszych aukcjach miniatury stanowią zbiór najlepszych prac, jakie wyszły spod pędzli artystów tworzących w uznanej pracowni w Udaipurze w Rajasthanie, prowincji będącej kolebką jednej z kilku głównych szkół indyjskiej miniatury.

Proces tworzenia tych maleńkich arcydzieł przebiega przy użyciu narzędzi i technik, których historia sięga setek lat wstecz. Artyści, którzy po latach ćwiczeń pod okiem mistrza dostępują zaszczytu samodzielnej pracy nad malowidłem, posługują się tradycyjnymi, cienkimi i precyzyjnymi pędzelkami z wielbłądziego włosia oraz paletą sześciu farb, które wytwarzają własnoręcznie wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego (indygo, tlenku żelaza, ochry, cynku, węgla, sieny palonej). W wypadku dzieł najbardziej wyszukanych używają także farb na bazie metali szlachetnych (srebra, złota), a nawet kamieni półszlachetnych i szlachetnych (w szczególności rubinów i szmaragdów). Ich obrazy malowane są na papierze, płótnie, jedwabiu, drewnie, oraz płytkach z mielonej kości, niegdyś słoniowej, obecnie wielbłądziej.

wymiary (w cm):  10x16,5
materiał:  farby pochodzenia naturalnego na starym papierze
pochodzenie:  Udaipur, Rajasthan, Indie
W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT Z NAMI!
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA INNYCH DZIEŁ SZTUKI I RZEMIOSŁA INDII, KTÓRE MAMY W NASZEJ AKTUALNEJ OFERCIE!


Piotr: +48 [zasłonięte] 318 462
Krzysztof: +48 [zasłonięte] 857 079

[zasłonięte]@gmail.com


Chociaż z niniejszym asortymentem ruszyliśmy dosłownia przed kilkoma dniami, to na Allegro jesteśmy obecni już od wielu lat. Poniżej nasze dwa dotychczasowe konta - zapraszamy do sprawdzenia komentarzy o nas:
Psykore
Effector

Zachęcamy też do przeczytanie naszej strony o mnie, a jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w aukcji prosimy o zapoznanie się ze znajdującym się tam regulaminem.30 zł (przedpłata)
33 zł (za pobraniem)
0 zł (odbiór osobisty)

Ze względu na bezpieczeństwo naszych towarów, wysyłamy je wyłącznie za pośrednictwem firmy kurierskiej.Po zakupieniu przedmiotu prosimy o niezwłoczny kontakt mailowy lub telefoniczny w celu ustalenia formy jego odbioru i płatności.

W przypadku opcji przedpłaty należność + koszt przesyłki należy przelać na jedno z kont bankowych, których numery wraz z naszymi danymi adresowymi otrzymają Państwo w e-mailu bezpośredniu po zakończeniu aukcji.Możliwy jest na terenie Warszawy po uprzednim umówieniu się z nami.

Jesteśmy również w stanie umożliwić Państwu obejrzenie przedmiotu przed jego zakupem.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WSZYSTKICH DZIEŁ SZTUKI I RZEMIOSŁA INDII ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W NASZEJ AKTUALNEJ OFERCIE!