Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Ilford XP2 400/36 do C41 data: wrzesień 2016 r.

06-12-2014, 18:20
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 21,99 zł     
Użytkownik CZARNO-BIALE
numer aukcji: 4826344820
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 17   
Koniec: 06-12-2014 18:10:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Oferujemy: Ilford XP2 400/36 - monochromatyczny do C41, data: wrzesień 2016 r

 

 

 

Opis towaru

Film monochromatyczny - nie klasycznie czarno-biały o średnio wysokiej czułości 400 ASA - 27 DIN, obrabianym w gorącym procesie C-41. Daje negatywy o dużej ostrości i małej ziarnistości obrazu. Jest materiałem miękko pracującym dlatego posiada dużą tolerancję na prześwietlenia i mniejszą na niedoświetlenia. Dobrze odwzorowuje obiekty o dużej rozpiętości tonalnej lub fotografowane w kontrastowych warunkach oświetleniowych. Film można forsować na 800 lub 1600 ASA. Albo w dół na 200 lub 100 ASA. Kopiowany na papierze barwnym na minilabach daje - jak zawsze w takim przypadku - zabarw o mniejszym lub większym natężeniu. Kopiowanie go na powiększalniku na papierach czarno-białych daje dobre efekty. Niestety, jest to niewdzięczny materiał do kopiowania w ciemni ze względu na swoją maskę przypominająca kolor łososiowożółtawopomarńczowoczerwony. Powoduje ona znaczne wydłużenie czasu naświetlania papieru. Przy dużej gęstości, kontrastach lub mocnym naświetleniu czasy mogą być kilka razy dłuższe w stosunku do negatywów czarno-białych. Bezwzględną zaleta filmu jest możliwość wywołania w "prawie" każdym miejscu.

 

Informacje dodatkowe
Oferowany towar jest nowy.
Udzielamy gwarancji na zakupiony towar.
Kupujesz to, co widzisz na zdjęciu.
Zawsze wystawiamy fakturę lub paragon.
Przesyłki nadajemy w dniu (roboczym) złożenia/przyjęcia zamówienia lub następnego dnia roboczego.
Możesz obniżyć koszty przesyłki - zapytaj o koszty dostawy, jeżeli planujesz udział w kilku naszych aukcjach


Nasze doświadczenie jest najlepszą gwarancją jakości
Fotografią i obróbką materiałów fotograficznych zajmuję się od ponad 35 lat, w tym od 25 lat jako właściciel firmy fotograficznej. Jako firma działamy na rynku od 1989 roku. Specjalizujemy się w sprzedaży chemii, papierów, filmów i akcesoriów do fotografii czarno-białej i barwnej, a także w usługach fotograficznych.

Zapraszamy na pozostałe nasze aukcje.
Załoga Czarno-Białe.