Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

I want to believe UNIKAT Oryginalny plakat X files

29-05-2012, 20:59
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 300 zł     
Użytkownik Jackeill
numer aukcji: 2349447458
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 101   
Koniec: 25-05-2012 16:54:38

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

 

Mam przyjemność wystawić na aukcji jeden z bardziej unikalnych plakatów, a już na pewno najbardziej unikalny w świecie The X Files. Oto on - oryginalny i licencjonowany plakat z biura Muldera - "I Want to Believe". Real foto:

 

i want to believe

 

Krótka historia: plakat w biurze Muldera zmieniał się kilka razy. Pierwsza wersja występowała w pierwszym sezonie:

 

wersja 1

 

Plakat zmieniono po cichu z powodów praw autorskich do zdjęcia - w sezonie trzecim pojawiła się więc nowa wersja, która wisiała w biurze Muldera aż do końca sezonu 5, kiedy to plakat spłonął w pożarze biura:

 

wersja 2

 

Mulder jednak zdołał zdobyć kolejną wersję plakatu, która jest bardzo podobna do wersji drugiej, aczkolwiek delikatnie zmieniona (UFO jest inaczej obrócone):

 

wersja 3

 

Sprzedawany tutaj plakat jest wersją drugą i pochodzi z produkcji do oficjalnej fanowskiej paczki dostępnej w 1996 roku w oficjalnym fanklubie serialu. Najważniejsze jest jednak to, że fanklub dostarczał plakaty w kopertach, a więc były one poskładane! Zaledwie kilkadziesiąt sztuk ostało się bez śladów składania, ponieważ nie zostały sprzedane. I właśnie dziś masz okazje nabyć unikatowy, zrolowany plakat, który generalnie jest nie do kupienia.

 

Do głowy na pewno cisną Ci się pytania:

 

1. Skąd wziąłeś ten plakat?

- Plakat po wielu latach poszukiwań znalazłem w sklepie w Hollywood, kupiłem go za niemałe pieniądze.

 

2. Dlaczego go sprzedajesz?

- Sprzedaję go, ponieważ miałem to szczęście, że w sprzedaży były dwa ostatnie plakaty w formie niezłożonej. Facet posiadał jeszcze kilka złożonych wersji. Jeden plakat zachowuję dla siebie.

 

3. Skąd mogę wiedzieć, że faktycznie jest autentyczny?

- Cóż, nie możesz. Ale plakatu tego nie da się podrobić, ponieważ nie ma nigdzie w sieci oryginalnego zdjęcia. Jest bardzo wiele podobnych plakatów, które jednak mocno odbiegają od oryginału. Sprzedawany egzemplarz w lewym dolnym rogu ma nadrukowane logo The X Files, w prawym dolnym rogu notkę dotyczącą praw autorskich 20th Century Fox. Tutaj możesz też trochę poczytać: http://www.rael.free.fr/raelousain/iwtb_poster_story.htm . U mnie dostajesz "Latest IWTB Poster", tyle że zrolowany, nigdy nie składany.

 

Logo The X Files

 

Informacja o prawach autorskich

 

4. Dlaczego nie miałbym kupić tanich podróbek?

- Oczywiście, że możesz. Sam miałem u siebie na ścianie podróbę za grosze, ale wiedziałem, że to nie jest to czego szukam. Podobają Ci się te podróbki?

 

 

5. Dlaczego plakat jednak różni się fontem od 2 wersji plakatu Muldera?

- Nie wiem. Różnicą jest tylko trochę inaczej sformatowany napis. Taką wersję plakatu dostał fanklub od wytwórni filmowej.

 

6. Dlaczego plakat wydaje się ubrudzony i ciemny?

- Plakat jest czyściutki, aczkolwiek zdjęcie na plakacie pochodzi z jakichś archiwów (X:)) i podczas przerabiania go na plakat nikt oryginału prawdopodobnie nie czyścił. Ma to swój klimat, przyznam. Plakat jest ciemny na moim zdjęciu, w rzeczywistości wygląda lepiej.

 

Plakat ma 61cm szerokości i 86cm wysokości. Jest bardzo delikatnie pożółkły, ale w końcu został wydrukowany 16 lat temu. Jego stan jest idealny - nie był nigdy wieszany ani składany. Jednak transportowanie go w tubie przez ocean bardzo delikatnie sfatygowało jego krawędź w kilku miejscach. Generalnie jest to niezauważalne, ale chcę być maksymalnie uczciwy, więc o tym informuję. Sfatygowanie widoczne na poniższym zdjęciu jest tym największym - w kilku innych miejscach widoczne są mniejsze ślady.

 

 

Plakat zostanie wysłany w tubie w formie zrolowanej z użyciem kuriera, na życzenie z ubezpieczeniem. Jeśli go kupisz, prawdopodobnie będziesz drugim i ostatnim właścicielem takiego plakatu w Polsce (pierwszym jestem ja).

 

Przewodniki Pascala widoczne na zdjęciach nie są w pakiecie z plakatem! :)

 

Jeżeli masz pytania, pisz przez Allegro. 

 

UWAGA

 

Aukcja jest wystawiona już po raz trzeci, z ceną ponad dwa razy niższą niż była początkowo. Za każdym razem kilka osób obserwuje sprzedaż, ale nikt się na nic nie decyduje, dlatego informuję, że taniej już nie będzie - nie będę sprzedawać plakatu poniżej własnych kosztów. Zostawię go sobie na inne czasy albo sprzedam na rynku międzynarodowym.