Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

HOLLYWOOD STOLICA FILMU Wyd. BDW 1927

19-01-2012, 14:09
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 22,50 zł     
Użytkownik szmucpagina
numer aukcji: 2034180258
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 8   
Koniec: 12-01-2012 20:23:18

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Dostawa i płatność

  Płatność z góry
  • Przelew bankowy
  • List polecony ekonomiczny 5,10 zł

  • List polecony priorytetowy 6,20 zł
   fragment wstepu

   mny)j płacą skrupulatnie przez kilka miesięcy j po-czem, zapewniwszy sdbie już kredyt, poczyniwszy licz­ne zamówienia wstążek, sukien, pończoch jedwabnych i kapeluszy z piórami — kapelusz, strojny w pióra, pozostał bowiem dla przeciętnej yankeski symbolem najwyższej wytworności i zbytku — i, porzucając wszystko, umykają do Hollywoodu,
   Dziewięć razy na dziesięć wiadomo gdzie można je odnaleźć i są też odnajdywane.
   Niektóre towarzystwa, świetnie zorganizowane, jak ,,Travellers Aid". ,,Juvenile Bureau", „Y. M. C. A.", współpracują z rodzinami w wyszukiwaniu zbie­gów^ firmy kinematograficzne również dopomagają w tych usiłowaniach i żądają od każdej kandy­datki prawidłowego pasportu, listów polecających, których autentyczność sprawdzają starannie. Na dworcu w Los Angeles detektywi sprawują stałą strażj zaopatrzeni w fotograf je czuwają nad przyby­szami, wysiadającymi z pociągów. Często zatrzymują „recydywistki".
   Ta gorączka ekranu bywa niekiedy laka złośliwa, że prowadzi do objawów autosuggestji. Niektóre młodziutkie dziewczęta hypnotyzują same siebie, twierdzą, przekonane najmocniej, o prawdzie wła­snych słów, że prowadzą korespondencję ze słynnymi aktorami filmowymi, pisują do siebie listy, podpisane przez umiłowanych bohaterów.
   Wieść niesie, że jedna z tych opętanych, gdy matka, po długich tygodniach bezowocnych poszuki­wań w Studjach, spotkała ją przypadkiem na ulicy, —
   uparcie twierdziła, iż „tej pani"nie zna: matka roz­chorowała się ze zgryzoty i umarła, a córka trwała dalej w swoim uporze.
   Hollywood jest miastem Studjów. Takiem mia­nem ochrzczono widownie"próbne, gdzie dokonywane są zdjęcia, a nazwa ta zdobyła już.prawo obywatel­stwa w Europie.
   Jest tych Studjów ze trzydzieści, w czterech cen­trach. Większość znajduje się w samem Hollywood — „Famous Players", ,.Mary Pickford - Fairbanks Stu-dios", „United Studios", ,,Fox", „Warner Brothers", „Vitagraph"i kilka pomniejszych. Wybitna grupa ,Metro - Goldwyn", „Cecil de Mille", „Hal Roach", osiedliła się w Culver City, miasteczku położonem o dziesięć kilometrów dalej ku zachodowi. Inne Stu-dja zainstalowały się w stronie przeciwnej, na wschód od Los Angeles, mianowicie „Seligzoo", które właści­wie jest raczej menażerją. Wreszcie największy z tych zakładów, który jest sam w sobie małem miastecz­kiem, to „Universal City", a znajduje się poza wzgó­rzami u wyjścia z wąwozu na północy od Hollywoodu.
   Te Studja, niezależnie od hall'ów i budynków stałych, obejmują całe hektary pokryte dekoracjami sztucznemi, budowlami dekoracyjnemi — wznoszą się tu pałace,^ zamki historyczne, dworce kolejowe, doki, fabryki, reprodukcje parowców, statków, pagody chińskie, meksykańskie „patios", parki japońskie, uli­ce miast, drogi wiejskie, plac w Rzymie, zakątek lon­dyńskiej Regent Street, paryska Avenue de l'Opera, nowojorska Broadway.

   Tytuł: HOLLYWOOD
   STOLICA FILMU
   POWIEŚĆ

   Autor: WALENTY MANDELSTAMM TŁOM Z FRANCUSKIEGO UFOW. PRZEZ AUTORA
   BRONISŁAWA NEUFELDÓWNA

   Wydawnictwo i rok wydania: WYDAWNICTWO BIBLJOTEKI DZIEŁ WYBOROWYCH WARSZAWA, SIENKIEWICZA, 12.

   1927

   Stan: -bdb przytarcia okladki, naklejka na grzbiecie, plama na 1 stronie

   Oprawa: twarda

   Ilość stron: 168 str.

   Format: 12x17,5 cm

   Ilustracje: -----

   Spis treści:

   ------

   Dodaj do ulubionych Sprzedających

   Dodatkowe informacje w zakładce "strona o mnie"

   Pozostałe książki - moje aukcje


   Zdjęcia/skany poddane kompresji - mogą występować charakterystyczne zniekształcenia - zwłaszcza wokół liter.
   HOLLYWOOD STOLICA FILMU Wyd. BDW 1927