Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Hodowla Ślimaków - Ślimaki H.A Muller -promocja

27-02-2012, 14:12
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 450 zł     
Użytkownik skalmowski1
numer aukcji: 2075089229
Miejscowość Rydzówka
Wyświetleń: 1154   
Koniec: 06-02-2012 14:41:42
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Masz wolne pomieszczenie 20 mkw i trochę działki?
ZAŁÓŻ HODOWLĘ!
Najbardziej poszukiwane mięczaki w hodowli!!!
KUPUJ U Źródła -GWARANCJA SUKCESU!

Starter I
[ złóż zamówienie ]
Od Amatorstwa do Profesjonalizmu...
Oferta skierowana jest dla osób które w przyszłości chcą założyć własną hodowlę ślimaków afrykańskich.
Podczas amatorskiej hodowli w terrarium lub w specjalnej przygotowanej kuwecie ( przykłady - foto 1-2, lub mini "ulu" przykład foto 5-6, zdjęcie 8 przedstawia gatunek Helix aspersa Muller ), nauczycie się :
-biologii,
-reprodukcji,
-inkubacji jaj,
-postępowania z maluchami,
-suszenia i hibernacji reproduktorów.
Wszystkie te doświadczenia i spostrzeżenia zaowocują przy zakładaniu profesjonalnej towarowej hodowli ślimaków jadalnych !!!
Możliwość trzymania ślimaków w warunkach domowych...

Starter zawiera:

200 sztuk reproduktorów ślimaków Helix aspersa Muller nazywanych Petit gris (mały szary),

- Książke - Hodowla i Chów Ślimaków - pomieszczeniu i na użytkach zielonych,

– opis technologii hodowli amatorskiej i towarowej na płycie CD,

- zdjęcia fermy i szkice klatek na ślimaki z przeznaczoneniem na reprodukcję itp. (zrobisz sam)

- CERTYFIKAT POCHODZENIA + ŚWIADECTWO ZDROWIA

– uniwersalną recepturę paszy,
– 1,2 kg gotowej paszy do skarmiania,
– specjalnie przystosowaną ziemię do znoszenia jaj,
– specjalnie przystosowaną ziemię do inkubacji kokonów,
– wymiarowy pojemnik do znoszenia jaj,
– pojemnik do inkubacji,
– prowadzenie i pomoc podczas zakładania nowej hodowli,
– nadzór na każdym etapie hodowli amatorskiej i towarowej!

Z tej ilości ''reproduktorów'' można dochować się własnego stada podstawowego w ilości razy 100 !!!
*na chów 1 tony potrzeba ok.1500 sztuk stada zarodowego
Każdy STARTER zawiera certyfikat pochodzenia POTWIERDZONY PIECZĄTKĄ Z WAŻNYM NUMEREM
IDENTYFIKACJI WETERYNARYJNEJ !!!
Nasze ślimaki są zdrowe !!!
Zapewniamy skup !!!
Pomagamy w chowie !!!
Nasze Referencje tu:
Częste pytania:
1. Czy nie jest za późno w tym roku na rozpoczęcie małej hodowli?
- w przypadku Starter nie ma znaczenia pora roku, chów obywa się w małej skali przy użyciu terrarium lub różnego rodzaju pudelek, skrzynek itp... (w skali towarowej tak)
2. Ile kg mogę wyprodukować, oraz po jakim czasie z tego zestawu?
- cykl hodowlany w obu przypadkach trwa 5-7 miesięcy, starter służy głównie do nauki i daje możliwość wychowania własnych stad zarodowych przeznaczonych do chowu towarowego.
3. Na ile wystarczy dołączona pasza?
- pasza zawarta w starterze wystarczy na ~ 2 miesiące
4. Czy potem będę ją sam produkował?
- tak można, starter zwiera pełną technologie chowu w której zawarta jest receptura paszy (na domowy sposób) lub przy większej skali zamówić w mieszalni ( adres podany jest w Starter)
5. Czy taka ziemie jak jest dołączona tez będę mógł sam wykonać?
- tak oczywiście, stater zwiera pełną technologie chowu w której zawarta jest receptura ziemi
6. Od jakiej ilości ślimaka i w jakiej cenie dokonujecie skupu?
- skup żywych ślimaków Helix Aspersa Muller ok.13 zł/kg w zależności od pory roku, jakości, kursu euro, skupujemy każdą ilość.
...............................................................................
Hodowla ślimaków w terrarium.
Aktywność
Zależna od temperatury otoczenia, nasłonecznienia i wilgotności podłoża. Gdy jest gorąco ślimaki są aktywne tylko nocą lub w czasie opadów, w chłodniejszych porach roku mogą być aktywne całą dobę. W okresie suszy, lub braku pożywienia zapadają w sen po zakopaniu się i zamknięciu wejścia do muszli wapienną płytką.
Biotop
Wilgotne tereny, szczególnie okolice zbiorników wodnych. Zamieszkują każdy biotop gdzie jest wystarczająco ciepło, wilgotno oraz mają stały dostęp do pokarmu. Warunki, w których pierwotnie zamieszkiwały w Afryce pozwoliły im na osiągnięcie zdrowego wyglądu.
Temperatura
Optimum jest temperatura ok.17- 20°C jednak znoszą jej krótkotrwałe wahania (znosiły wysyłkę przy temperaturach bliskich 0°C. W wypadku przekroczenia wartości krytycznych przestają być aktywne i zapadają w sen. Terrarium nie powinno stać na bezpośrednim słońcu, najlepszym miejscem dla niego jest zacieniona, wewnętrzna część pomieszczenia z dala od okien.
Wilgotność
Powietrze ok. 80%, podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie zalane gdyż mogło by to powodować szybkie pleśnienie pokarmu, oraz zalanie zarodków w jajach zakopanych w gruncie.
Oświetlenie
Wystarczające jest światło dzienne do 14 godzin, nie ma potrzeby stosowania lamp ani świetlówek. Jednak jeśli ze względów estetycznych zdecydujemy się na oświetlenie powinna być to świetlówka niewielkiej mocy oddzielona od reszty terrarium tak, aby ślimaki nie mogły dostać się na jej powierzchnię i się poparzyć.
Wielkość terrarium
Zależna od wielkości i ilości zwierząt je zamieszkujących. Dla 100 osobników większości gatunków wystarczające jest terrarium o wymiarach np 45cm x 45cm x 60cm, musimy przyjąć zasadę, że terrarium powinno umożliwić zwierzęciu swobodne rozwinięcie stopy, przemieszczanie się, lub zakopanie w podłożu bez przepychania się pomiędzy innymi osobnikami. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż Ministerstwo Środowiska w wytycznych dla ogrodów zoologicznych zaleca, aby pomieszczenie ślimaków lądowych powinno mieć wymiary będące przynajmniej czterokrotnością stopy zwierzęcia. W tym wypadku zalecenia ministerstwa, wydaja się trafne i całkowicie spełniające wymagania pojedynczego zwierzęcia.
Wystrój terrarium
Ze względu na wysoką wilgotność powietrza i podłoża oraz na duże ilości śluzu, nie są polecane terraria z OSB, najlepszym rozwiązaniem są faunaboxy, oraz terraria wykonane ze szkła. W hodowli zastosowania znajdują także plastikowe pojemniki na żywność, a nawet wiadra z pokrywą z odpowiednio nawierconą wentylacją.
Najważniejszym elementem wystroju jest gruba warstwa podłoża, która może sięgać połowy wysokości terrarium, jej minimalna grubość powinna być około10 cm. Podłoże służy im do zakopywania się w okresie niesprzyjających warunków oraz do składania jaj, cały czas musi być wilgotne, lecz nie można dopuścić do tego żeby było przesączone wodą, gdyż wtedy zarodki w składanych jajach mogą ulec utopieniu.
W celach dekoracyjnych, oraz aby zwiększyć powierzchnie życiową zwierząt możemy umieścić w terrarium kamienie oraz fragmenty niepleśniejących korzeni mangrowca dostępnych w sklepach zoologicznych. Stosując je musimy pamiętać o tym, że mogą być potencjalnie niebezpieczne, jeśli ślimak spadnie na nie. Nie ma sensu układanie dekoracji w ładne ekspozycje, gdyż po kilku dniach cała zostanie ona pokryta śluzem, oraz rozrzucona w nieładzie poprzez ciągle kopiące zwierzęta. Poza tym nie stosuje roślin, które były by stale tratowane oraz zjadane przez ślimaki. Pokrywa terrarium powinna być przymocowana ze względu na dużą siłę, jaką ślimaki dysponują - są w stanie odsunąć szybę przykrywającą akwarium.
Żywienie
Dieta tych ślimaków składa się wyłącznie z roślin, których zjadają ponad 500 gatunków, więc możemy je karmić praktycznie wszystkimi gatunkami warzyw i owoców, jakie są dostępne w sklepach, więc dieta zależy praktycznie od naszej fantazji, ważne jest, aby zwierzęta miały stały dostęp do świeżego pokarmu. Można stosować:
Warzywa: ogórki, marchew, ziemniaki, kabaczki, cukinie, fasola,
Owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, pomidory, truskawki
Liście: winogron, mleczu, jeżyn, malin, lucerny, natka pietruszki, seleru
Konieczne jest podawanie wapnia, najlepszymi i łatwo dostępnymi formami są skorupy kurzych jaj, szkielety mątwy, kostki wapienne sprzedawane w sklepach zoologicznych oraz kreda szkolna, którymi po roztarciu posypujemy podawany pokarm lub podłoże w terrarium.
Nie podajemy roślin kapustnych, takich jak sałata, kapusta, kalafior, brokuły, ponieważ zawierają one szczawiany zaburzające gospodarkę wapienną organizmu, co może powodować wolny wzrost lub wytwarzanie słabej i łatwo pękającej skorupy. Unikamy też karm dla psów i kotów, które są zalecane w niektórych starszych opisach. Mogą one powodować nienaturalnie duże przyrosty ze względu na duży udział białka zwierzęcego, przy jednoczesnym wyniszczeniu układu pokarmowego i zaburzeniu gospodarki makro i mikro elementów.
Pokarm powinien być podawany na niewielkich spodeczkach, lub miskach, które z powodzeniem można zastąpić pokrywkami od słoików. Takie wystawianie jedzenia ułatwia sprzątanie oraz zapobiega jego zabrudzeniu.
PASZE
WAGOWY SKŁAD PASZY NR 1
MIESZANKA PODSTAWOWA
2,6 kg ziarna soji lub śruty sojowej
3,7 kg kukurydzy zmielić na tzw. mąkę
2 kg pszenicy
dodać:
2 kg kredy pastewnej lub inna
0,8 kg fosforanu dwuwapniowego lub fosforanu wapnia (można kupić w sklepach zoologicznych , dodatek dla psów)
0,2 kg polfamix-z (witaminy dla kur niosek)
Zamienniki:
Można kupić mąkę kukurydzianą, jęczmienną, mąkę pszenną wysokobiałkową np. Tortowa.
Zamiast soji można zastosować otręby pszenne.
Przy skarmianiu ślimaków bez dostępu ziemi dodajemy do diety paszowej także około 1 % ziemi o Ph 5-7. Szczególnie potrzebna jest ona małym „oseskom”. Reguluje system trawienny.
Rozmnażanie
Stosunkowo łatwe, większość gatunków jest jajorodna. Dojrzewają w wieku do 6 miesięcy, w zależności od diety i warunków hodowli. Dojrzałość płciową można poznać po tym, że u ślimaka po prawej stronie płaszcza, zaraz za głową pojawia się często białe wybrzuszenie, jest to organ kopulacyjny - tak zwana miłosna strzałka. W trakcie trwającej od kilku do kilkudziesięciu godzin kopulacji następuje zapłodnienie krzyżowe, dzięki któremu może nastąpić kilka następnych lęgów, często następujących w kilkutygodniowych przerwach. Około miesiąc później w wykopanych przez zwierze komorach lęgowych, lub na powierzchni ziemi są składane owalne jaja z których po około dwóch tygodniach wykluwają się młode ślimaki. Gdy znajdziemy złożone jaja możemy je pozostawić w terrarium razem z dorosłymi ślimakami, lub przenieść do innego pojemnika o podobnych warunkach. W obu wypadkach prawie ze 100% jaj wykluwają się młode, jednak zaletą przeniesienia jest to, że nie trzeba wyłapywać młodych z dużej powierzchni terrarium i to, że jajka nie zostaną zjedzone przez dorosłe osobniki. Czas inkubacji jest zależny od temperatury i może się przykładowo wahać od pięciu dni do prawie trzech tygodni. Większość z pośród ślimaków Helix spersa ulega łatwemu krzyżowaniu między sobą w dużej mierze dając w pierwszym pokoleniu płodne potomstwo. Jeśli chcemy mieć kontrolę nad składaniem jaj, możemy próbować to zrobić poprzez czasowe okresy przesuszenia terrarium, po których następowałyby okresy, w których podnosimy wilgotność, co stymuluje do rozrodu. Jedyną metodą na uniknięcie nadmiernego rozmnażania jest oddzielenie od siebie osobników zdolnych do rozrodu, lub gdy już dojdzie do złożenia jaj zniszczenie ich. W żadnym wypadku nie należy wypuszczać młodych ślimaków na wolność, gdyż w naszych warunkach klimatycznych nie przetrwają one zimy.
Zimowanie
W niesprzyjających warunkach ślimaki z rodzaju Helix mogą zapadać w sen letni estywację i sen zimowy (brak odpowiedniego mikroklimatu głównie ciepła) przechodzą w stan hibernacji.
Aby utrzymać czystość należy sprzątać resztki pokarmu, oraz odchody zwierząt, co 1 - 2 dni zapobiega to rozwojowi pleśni, jednocześnie przy okazji można przekopać podłoże w celu sprawdzenia czy nie ma w nim nowych jaj.
Przed wzięciem ślimaka na ręce należy je umyć, aby stopa ślimaka nie miała kontaktu z solą kuchenną, ani detergentami, których resztki często przenosimy na skórze dłoni.
............................................
Osoby zainteresowane zapraszam do współpracy!
Certyfikat Pochodzenia.
Świadectwo Zdrowia mięczaków.
Pamiętaj ! Kupuj z legalnego źródła!
Gwarancja sukcesu

Do każdego zestawu dostajesz
- Zaproszenie-
..;)

Hodowla Towarowa:
Pomoc firmy Snails Garden polega na odsprzedaniu ślimaków (reproduktorów, jajeczek i osesków) do założenie własnej hodowli, pokazaniu na czym polega chów i hodowla, przeszkoleniu praktycznym, przekazaniu pełnej technologii hodowli wraz z recepturą paszy, odpowiednimi szkicami skrzyń do rozmnażania, organizacji pomieszczeń na reprodukcję, wylęgarnię i tucz (wszystko na podstawie wieloletnich własnych doświadczeń z uwzględnieniem warunków panujących w Polsce).
Ukierunkowaniem gdzie można taniej kupić i czym zastąpić sprzęt używany do hodowli. Ponadto pomoc podczas całego cyklu hodowlanego łącznie z wizytacją na organizowanej fermie. I co najważniejsze odkupienie wyhodowanych ślimaków z przeznaczeniem na cele gastronomiczne w Polsce i za granicą.
Zapraszam do współpracy, zapewniam skup, paszę, technologię hodowli i pomoc w chowie przez cały sezon!
Uwaga!!!
Dla osób zainteresowanych otwarciem towarowej hodowli ślimaków afrykańskich mamy specjalną ofertę...
Napisz do nas:
[zasłonięte]@snailsgarden.com
www.snailsgarden.com
Nie czekaj, zestawów jest coraz mniej…!

*STARTER zastąpi najlepsze szkolenie..:)
Bezpieczny transport kurierem - GRATIS!
....................................................
PISALI O NAS:

Dla potrzebujących wiedzy, zapraszam na naszą aukcje:
"Hodowla i Chów Ślimaków"