Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Geografia 1 WITOWSKI+15 map topograficznych 2011

04-06-2012, 5:29
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 76 zł     
Użytkownik ksiegar
numer aukcji: 2284275626
Miejscowość szybka wysyłka
Wyświetleń: 13   
Koniec: 17-05-2012 11:01:26
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Geografia 1: GEOGRAFIA FIZYCZNA

+

GEOGRAFIA  2: społeczno-ekonomiczna

+

Mapy

 

Dariusz Witowski

 

Opracowany zbiór zadań jest przeznaczony dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z geografii zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

 

Zadania sprawdzają przede wszystkim umiejętność wykorzystywania i przetwarzania informacji występujących w różnych źródłach geograficznych np. mapach topograficznych i turystycznych, profilach geologicznych, tabelach, wykresach, fotografiach, tekstach źródłowych i w szeregu zadań obliczeniowych.

 

Układ treści został podzielony na działy, co ułatwia powtórzenie i skuteczne utrwalenie przerobionego materiału.

 

W książce znajduje się mnóstwo zadań zamkniętych i otwartych ułożonych według wymagań CKE.

 

Całość materiału została podzielona na dwie części.

 

 

Część pierwsza zawiera aż 893 zadania na 432 stronach i obejmuje zagadnienia geografii fizycznej

 

 

 

Tom drugi ma 955 zadań na 478 stronach i obejmuje zagadnienia geografii społeczno–ekonomicznej.

 

 

Tym samym daje to niezastąpioną możliwość przygotowania się do wszelkiego rodzaju sprawdzianów uczniom młodszych klas szkół średnich, myślących już o przyszłej maturze z geografii. Pomoże im to uporządkować i ugruntować wiadomości, a także oswoić się z formą ich sprawdzania, z jaką zetkną się w niedalekiej przyszłości.

 

Zadania zawarte w zbiorze sprawdzają cały zakres materiału z geografii, który należy znać, aby właściwie przygotować się do egzaminu maturalnego i dostać na wymarzone studia.

 

    Jest to jedyna pozycja na rynku, w której znajduje się aż 15 barwnych map topograficznych w białej teczce  – takich samych jakie dołączone są do arkuszy egzaminacyjnych CKE.

 

 

Mapy obejmują swoim zasięgiem różne fragmenty kraju, co pozwala zapoznać się z charakterystycznymi cechami poszczególnych regionów Polski. Zadania związane z wykorzystaniem mapy topograficznej swoją formą i treścią nawiązują do zadań maturalnych CKE. Solidna praca z naszymi mapami pozwoli na bezstresowe podejście do tej „najważniejszej Waszej mapy maturalnej”. Być może będzie to ten sam obszar, z którym zapoznaliście się rozwiązując zadania z naszego zbioru.

 

    Ogromną zaletą książki jest fakt zebrania w jednym miejscu i podzielenia na działy zadań maturalnych z geografii, z lat 2[zasłonięte]002-20 oraz matur próbnych CKE i różnych OKE od roku 2000.

 

W nagłówku każdego zadania znajduje się dokładna informacja skąd ono pochodzi:

 

    zapis: Zadanie 1 (1 pkt.) V/2010/A1 informuje, że zadanie to znalazło się na maturze w maju 2010 roku (V/2010) w arkuszu pierwszym – podstawowym (A1);

 

    zapis: Zadanie 6 (1 pkt.) Pr. XII/2004/A2 informuje, że zadanie to znalazło się na tzw. próbnej maturze (Pr.) w grudniu 2004 roku (XII/2004) w arkuszu drugim – rozszerzonym (A2).

 

    zapis: Zadanie 7 (1 pkt.) Inf. XII/2005/A2 informuje, że zadanie to znalazło w informatorze CKE dotyczącym egzaminu z geografii w 2005 r. w arkuszu drugim – rozszerzonym (A2)

 

Na końcu książki zamieszczono odpowiedzi do zadań zamkniętych, sugestie i propozycje odpowiedzi zadań otwartych oraz rozwiązania zadań  obliczeniowych. Dzięki zamieszczonym propozycjom odpowiedzi, zadania mogą być wykorzystane przez ucznia do samodzielnej pracy mającej na celu sprawdzenie stopnia opanowania poszczególnych zagadnień programowych (przygotowanie np. do lekcji powtórzeniowych), ale także do pracy ucznia pod kierunkiem nauczyciela (korepetycje, prace domowe).

 

Nasz zbiór to niezbędna pomoc przed powtórzeniem do lekcji, pracą klasową, MATURĄ!