Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

dvdmaxpl RIZE (DVD)

14-08-2014, 14:25
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 49,99 zł     
Użytkownik dvdmaxpl
numer aukcji: 4425614255
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 9   
Koniec: 14-08-2014 13:42:27

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

strona o mnieinne aukcjedodaj do ulubionych sprzedawców
art53288
Rize [DVD]
Rize
napisyDTS
DVD
reżyseria:
David LaChapelle
muzyka:
Amy Marie Beauchamp, Jose Cancela
obsada:
Christopher Toler, Kevin Scott Richardson, Miss Prissy, Ceasare Willis, Larry Berry, Tommy the Clown, Dragon, La Nińa
kraj:
USA
rok produkcji:
2005
Opis

Dokument o krumpingu, nowym trendzie tanecznym, który stał się popularny w środowisku czarnoskórych hiphopowców z Los Angeles. Film pokazuje rzesze młodych ludzi, dla których taniec stał się pomysłem na życie i szansą uniknięcia wejścia w przestępczy świat. W dokumentalnym materiale reżyser – słynny fotograf – potrafił zachować swój charakterystyczny przeestetyzowany styl.

Obraz LaChapelle jest kroniką niezwykłego zjawiska powstałego na ulicach Los Angeles – krumpingu oraz clowningu – dwóch pokrewnych lecz odrębnych stylów tanecznych. Krumping, jak i clowning, jest niezwykle ważny dla czarnych społeczności na wielu poziomach, począwszy od poważnych form ekspresji zarówno duchowej jak i artystycznej, poprzez bratanie i rywalizację, będącą pozytywną alternatywą dla gangów. Agresywne i wizualnie oszałamiające style taneczne, będące unowocześnieniem afrykańskich rytuałów plemiennych, łączą w sobie elementy break dance’u czy tańca dancehall’owego. Coraz częściej możemy je zobaczyć w hiphopowych teledyskach (bohater filmu Lil C wziął udział w trasie koncertowej 50 Centa). Jest to na pewno trend rosnący i podejrzewam, że zarówno taniec jak i kultura, która wokół nich zaczęła się tworzyć, będą się w ciągu najbliższych lat dynamicznie rozwijały.

Tak naprawdę pod zasłoną tańca widzimy wiele więcej – reżyser pokazuje nam walkę jaką toczą główni bohaterowie filmu – walkę z samym sobą jak i otoczeniem, czy rywalizującym stylem. Kamera towarzyszy nam nie tylko podczas ulicznych tanecznych bitew, ukazuje nam również ideę obu subkultur, a także mamy okazję bliżej poznać przewodników po tajnikach zawikłanych zasad panujących w South Central LA.

Najnowszy film Davida LaChappele dosłownie poraża energią oraz zaraża nas chęcią do tańca i skakania – jest jak potężna dawka napoju energetycznego – najlepszym rozwiązaniem po wyjściu z kina jest spacer do klubu, po prostu inaczej się nie da!

stan produktu:
Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona)
czas trwania:
83 min
region DVD:
2
format obrazu:
4:3
napisy:
polskiepolskie
angielskieangielskie
format dźwięku:
Dolby Digital 5.1 polskiDolby Digital 5.1 polski
DTS 5.1 angielskiDTS 5.1 angielski
dodatki:
·
bezpośredni dostęp do scen
·
komentarz reżysera
·
sceny niezamieszczone
·
wywiady z tancerzami
·
twórcy o filmie
dział:
DVD
opakowanie:
keep case
ilość nośników:
[1xDVD]
licencja:
bez licencji do wypożyczania
EAN:
590[zasłonięte][zasłonięte]66010
Przed zakupem sprawdź warunki na stronie "o mnie"!
UWAGA! Kupujący kupując ten produkt jednocześnie upoważnia sprzedającego do zawarcia umowy na usługi pocztowe w imieniu i na rzecz kupującego.