Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DVD: K-19 (tanio)

05-12-2014, 0:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 1 zł     
Użytkownik kinoman_film
numer aukcji: 4834409682
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 2   
Koniec: 05-12-2014 00:02:33

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Opakowanie: DVD-box
Region producenta filmu: Ameryka Północna
Opakowanie: bez folii
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Licencja do wypożyczania: Bez licencji
Rodzaj wydania: Wydanie z gazety
Polska wersja językowa: napisy, lektor
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Przedmiot: płyta DVD  "K-19" 

Stan: UŻYWANA, płytaraz obejrzana

Cena: 1,00 zł / sztukę

 

Parametry techniczne: *dźwięk: angielski, POLSKI (lektor) *napisy: POLSKIE 

 

Opis treści: Film oparty na autentycznej historii pierwszej radzieckiej podwodnej łodzi nuklearnej. Obraz w reżyserii zdobywczyni dwóch Oscarów Kathryn Bigelow, autorki "The Hurtlocker. W pułapce wojny". W rolach głównych Harrison Ford i Liam Neeson.

Jest 1961 rok, apogeum zimnej wojny. Okręt K 19 jest dumą radzieckiej floty. Władze na Kremlu chcą za wszelką cenę pokazać potęgę swojej nowej cennej zabawki. I choć K 19 nie jest jeszcze w pełni gotów do żeglugi, władze ZSRR by zademonstrować siłę, doprowadzają do wypłynięcia okrętu w rejs patrolowy.

Dowódca okrętu, kapitan Michaił Polenin (Liam Neeson) jest przeciwny tej decyzji. Na łodzi brakuje części wyposażenia, niektóre "nowe" części okrętu działają wadliwie, a pechu dopełnia śmierć okrętowego lekarza. Po sprzeciwach dotychczasowego kapitana Kreml zarządza, aby dowództwo nad załogą przejął doświadczony kapitan Aleksiej Vostrikov (Harrison Ford). Nie wszystkim podoba się nowy kapitan.

4 czerwca 1961 roku, kiedy radziecka łódź podwodna dopływa do wód północnego Atlantyku, załoga odkrywa, że w reaktorze popsuł się system chłodzący. Przeciek może spowodować przegrzanie reaktora. Ewentualny wybuch doprowadzi nie tylko do zniszczenia łodzi, ale też może spowodować wybuch wojny nuklearnej. Oba supermocarstwa - ZSRR i USA - dysponują w tym czasie taką ilością broni jądrowej, która mogłaby zniszczyć wielokrotnie kulę ziemską.

Kapitan Vostrikov, biurokrata i zatwardziały komunista, zarządza próbę naprawy okrętu. Polenin próbuje doprowadzić do buntu załogi. Konflikt między oboma kapitanami narasta do czasu, kiedy okazuje się, że Kreml raczej nie jest zainteresowany naprawą okrętu. Vostrikov i Polenin muszą zatem zjednoczyć siły, by zapobiec katastrofie.