Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DULEVO ROSJA TRZY FILIŻANKI Z PODST. RÓŻE ZŁOCONE

25-01-2012, 13:34
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Aktualna cena: 31 zł     
Użytkownik mieszkiel
numer aukcji: 2073831618
Miejscowość Zielona Góra
Wyświetleń: 16   
Koniec: 29-01-2012 18:32:38
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


DULEVO ROSJA TRZY PIĘKNE FILIŻANKI Z PODSTAWKAMI
Trzy rosyjskie filiżanki z podstawkami Dulevo - - girlandy róż i niezapominajki – SYGNATURA – SOKÓŁ Z LAT 80TYCH- FORMA ART DECO- PROSTA I ELEGANCKA- KOLORYSTYKA BUKIETÓW ZACHWYCAJĄCA.
Wymiary wysokość 5,5 cm średnica 10 cm od brzegu do ucha 11,5 cm
Trzy podstawki – średnica 14 cm
Złocenia idealne z ładna patyną. Stan bardzo dobry.

Za sygnatury24…
• Дулево (Dulevo)
• Фарфоровый завод Т.Я. Кузнецова (1832 - 1889)
• - Товарищество М.С. Кузнецова (1889 - 1917)
• - Дулевский фарфоровый завод имени газеты "Правда" (1918 - )
• - Дулевский фарфоровый завод
• - ПК "Дулёвский фарфор" (obecna nazwa)
• Notatka historyczna
• Fabrykę porcelany w miejscowości Dulewo (ros. Дулево) wybudował i uruchomił w 1832 roku Терентий Яковлевич Кузнецов, syn seniora rodu - Якова Васильевича Кузнецова, od którego rozpoczęła się historia "kuzniecowskiego imperium porcelanowego". W ciągu niespełna dwudziestu lat istnienia, stała sie ona wiodącą fabryką porcelany w Rosji.
Porcelanę z Dulewa wyróżniała szlachetna prostota - lśniąca biel połączona ze wspaniałą pozłotą i głębokim połyskiem glazury. Dla skutecznej sprzedaży, potrzebne były jednak fabryce naczynia o bardziej jaskrawych barwach i dekoracjach "wpadających w oko".
Dlatego położono nacisk na oryginalność, sztukę ludową, cechy narodowe i tradycję, w rezultacie czego powstał niepowtarzalny dulewski styl.
Od 1889 do 1917 roku przedsiębiorstwo wchodziło w skład Towarzystwa M.S. Kuzniecowa (Товарищество М.С. Кузнецова). Po rewolucji został znacjonalizowany i znany był pod nazwą Дулевский фарфоровый завод имени газеты "Правда".
Fabryka nagrodzona została złotym medalem na wystawie światowej w Paryżu w 1937 roku oraz w Brukseli w 1958 r., gdzie otrzymała złoty medal i "Grand Prix" za figurkę "Sokół", która stała się znakiem firmowym zakładu.