Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DESTYLATOR KOLUMNA ABRATEK aabratek bimber keg

14-01-2015, 18:52
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 1 790 zł     
Użytkownik VM-System
numer aukcji: 4962267105
Miejscowość RADZYMIN
Wyświetleń: 353   
Koniec: 14-01-2015 18:36:55
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

96+% 96+% DESTYLATOR KOLUMNA ABRATEK 96+% 96+%

PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST PROFESJONALNIE WYKONA KOLUMNA ABRATEK


Kolumna ta jest tak zbudowana że nie wymaga żadnego doświadczenia. Dzięki zamontowanemu wziernikowi możemy obserwować co dzieje się wewnątrz kolumny.Zaworek precyzyjny pozwala na bardzo dokładną regulację,a cały proces sprowadza się do kilku podstawowych punktów o czym można przeczytać w dalszej części opisu
Jeśli nie czujesz się na siłach aby samodzielnie wykonać poprawnie kolumnę która będzie służyła wiele lat zleć to nam
Wykonujemy gotowe zestawy na zamówienie i gwarantujemy wysoką jakość.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
 
Głowica.Aabratek. 
 

Jest ona jednym z podstawowych elementów służących do budowy domowych kolumn destylacyjnych. Jej konstrukcja została oparta na najpopularniejszym na świecie systemie typu N/S (Nixona Stone’a). Różni się od oryginału załamaniem rury skraplacza, które w końcowym efekcie pozwala uzyskać pożądaną wysokość zasypu dla kolumny ustawianej w niskich pomieszczeniach. Pomysł na tą modyfikację narodził się kilka lat temu w Polsce i przyjął potoczną nazwę Aabratek.
Należy podkreślić, że system N/S ma dużą przewagę nad tańszym, ale bardziej prymitywnym rozwiązaniem typu zimne palce.

 

 

Uwaga
 

Kolumny potocznie zwane zimnymi palcami czyli kolumny gdzie steruje się również chłodzeniem są mało wydajne i wyjątkowo trudne w stabilizacji ze względu na konieczność bardzo precyzyjnego sterowania przepływem wody przez zimne palce i kontrolę temperatury wody chłodzącej. Dlatego są nawet początkującym zalecamy kupienie nowszej i bardziej zaawansowanej technologi


Kolumna pracująca z głowicą Aabratek funkcjonuje niezwykle stabilnie. Na jej pracę niema wpływu ciśnienie i temperatura wody chłodzącej. Jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie grozi jej zatkanie nieczystościami. Jest systemem otwartym, czyli bezpośrednio połączonym z powietrzem atmosferycznym, co w efekcie owocuje stabilnym odbiorem destylatu. Nie generuje żadnego posikiwania, czy bulgotania. Szybko reaguje na sterowanie zaworem precyzyjnym, co pozwala na łatwą, wręcz intuicyjną jej obsługę. Każdy element głowicy jest wykonany ze stali spożywczej (kwasoodpornej). Dospawaliśmy do niej złącze spożywcze SMS. Ma ono neutralną chemicznie uszczelkę, gwarantuje fabryczną szczelność, oraz szybkość i łatwość połączenia. 
Głowica dysponuje wydajnym skraplaczem który można wyjąć i umyć. Jest on zrobiony z specjalistycznej rurki służącej do budowy solarów. Jej duża powierzchnia chłodząca , oraz karby powodujące przyściankowe zawirowania wody w końcowym efekcie dają świetną wydajność chłodzenia. Głowica z łatwością radzi sobie ze skraplaniem par generowanych mocą 4kW. Pozwala to na oszczędność wody. Przykładowo dla dość typowego grzania kolumn mocą 2kW, zużywa tylko 35l wody na godzinę (oczywiście pod warunkiem stabilnego ciśnienia w sieci).
Na rynku pojawia się coraz więcej głowic z chłodnicami zbudowanymi z rurki karbowanej, jest jednak problem z jej zakończeniem w postaci króćców z kwasówki potrzebnych do zamocowania węży z wodą. Jako jedyni wykonujemy to poprzez precyzyjne spawanie. Gwarantuje to szczelność, trwałość i estetykę połączenia. Wyjście odbioru destylatu posiada gwint 1/4". Pozwala to dokręcać do niego różną armaturę hydrauliczną np. w postaci przedłużek, redukcji, kolanek czy trójników. Nie będzie więc problemu z dostosowaniem jakiekolwiek zaworu z gwintem calowym. 
W sprzedaży jest wiele ich odmian, począwszy od kulowych po bardzo precyzyjne zwory igłowe. Nie narzucamy wiec swoich rozwiązań, sam szukaj i dobieraj. Pamiętaj jednak, że sterowanie kolumną wymaga w niektórych momentach bardzo wolnego odbioru destylatu. Jest to często 2-3 krople na sekundę. Ustawienie takiej prędkości zaworem kulowym wymaga cierpliwości i wielu prób. Możesz to ominąć kupując specjalnie dedykowane zaworki naszej produkcji. 
Głowica N/S jest najtrudniejszym do wykonania elementem domowej kolumny destylacyjnej. Nie każdy warsztat pracujący ze stalą kwasoodporną jest wstanie wykonać ją z odpowiednią starannością i czystością spawów. Inne elementy kolumny są już łatwiejsze do zrobienia. Kupując u nas masz pewność dobrej jakości przy przyzwoitej cenie. Prostsze elementy kolumny możesz zrobić sam, lub zlecić komuś znajomemu. Przy głowicy nie ryzykuj spartaczenia roboty.


Oprócz głowic i zaworków i innych części do kolumn, jesteśmy też producentem najlepszego wypełnienia w postaci sprężynek pryzmatycznych. Jeśli nie wierzysz, zaloguj się na polskie fora tematyczne poświęcone domowej destylacji i zasięgnij opinii. Jeśli czegoś nie znajdziesz, lub czegoś nie wiesz zdzwoń służymy radą.


W razie pytań 
 
tel 731-[zasłonięte]-555

 


Na tak zbudowanym zestawie cały proces sprowadza się do kilku podstawowych punktów:

1) Do zbiornika wlewamy odpowiednią ilość płynu.


2) Zbiornik doprowadzamy do zagotowania.


3)W momencie gdy temperatura na termometrze umieszczonym w kolumnie zacznie wzrastać odkręcamy przepływ wody chłodzącej i tak regulujemy przepływem aby przynajmniej 1/3 chłodnicy była zimna a z odpowietrzenia skraplacza nie wydostawały się żadne pary.
Przepływ wody należy kontrolować w trakcie procesu.


4) Kranik precyzyjny odbioru ma być w tym czasie zakręcony. W tym czasie płyn z głowicy jest kierowany są na wypełnienie co ma na celu dokładne oczyszczanie.


5) W momencie kiedy we wzierniku zacznie się gotować zmniejszamy grzanie tak aby zalanie ustąpiło i zmniejszamy jeszcze moc grzania około 25%.


6) Po ustabilizowaniu się temperatury na głowicy (30-45min) odkręcamy delikatnie zaworek precyzyjny i zaczynamy powolny odbiór płynu w tempie od jednej do dwóch kropli na sekundę. odebranego płynu powinno być od 80-100ml na każde 10l płynu. (Przykład mając beczkę zalaną 25 litrami odbieramy 300ml)


UWAGA TO CO ODBIERZEMY NA POCZĄTKU WYLEWAMY.


CENA ZAWIERA

Kompletną kolumnę bez wypełnienia i zbiornika.


DESTYLATOR KOLUMNA ABRATEK aabratek bimber keg