Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CYKLIŚCI SYMPATYCY PASJONACI MISTRZOWIE

19-01-2012, 21:51
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 33 zł      Aktualna cena: 33 zł     
Użytkownik zima1942
numer aukcji: 1999033363
Miejscowość giżycko
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 12   
Koniec: 14-01-2012 01:30:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


CYKLIŚCI
SYMPATYCY 
PASJONACI 
MISTRZOWIE 1[zasłonięte]886-19

JOANNA ŁUBA-WRÓBLEWSKA


STRON: 192



Pierwszy album fotograficzny z serii „Historie obrazkowe”. Książka, w lekkiej formie, opowiada o początkach sportu rowerowego w Polsce. Zawiera archiwalne fotografie pochodzące z czasów od 2 połowy XIX wieku po rok 1939.
Album składa się z trzech rozdziałów (Pasjonaci, Profesjonaliści i Warszawskie Towarzystwo Cyklistów). Przedstawiono mistrzów, m.in. Karolinę Kocięcką, Wacława Kłopotowskiego – torowego i motocyklowego mistrza Warszawy, Feliksa Rawskiego – Mistrza Jazdy Królestwa Polskiego, Mieczysława Barańskiego, Ludwika Turowskiego – olimpijczyka z Amsterdamu z 1928 roku i sympatyków sportu rowerowego: Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza i Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który w latach 1931-39 samotnie przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem, pokonując setki kilometrów na rowerze. Prezentujemy tor wyścigowy na Dynasach, scenki z wyścigów, wycieczek, dużą ilość rysunków z przedwojennych periodyków sportowych, które wzbogacają opowieść i dodają jej lekkości. Książka zawiera liczne informacje o początkach sportów rowerowych, a także ilustrowane opowieści o niezwykle oryginalnych wynalazkach związanych z historią pojazdu na dwu kołach np. o rowerze-łyżwie, rowerowym wozie strażackim, trycyklu-drukarzu czy welocypedzie wodnym oraz o dziwnej dyscyplinie motorowo-rowerowej i cyklistycznych przygodach Marii Skłodowskiej.
Większość fotografii pochodzi z archiwum Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.