Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CHARAKTERY 5/2006

19-01-2012, 23:04
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 5 zł     
Użytkownik zizulinski
numer aukcji: 2040786969
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 8   
Koniec: 16-01-2012 12:41:36
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
CHARAKTERY 5(112) MAJ 2006

Jak się związać, by się nie rozwiązać
Człowiek w ostatnich latach dokonał rzeczy nieprawdopodobnych. Stanał na Księżycu, skonstruował ludzkie serce. Ale mimo to, jego największym pragnieniem jest po prostu kochać i być kochanym. Jak dotąd jednak nikt nie odkrył, co stanowi o powodzeniu ludzkiego związku. Choć przecież próbowaliśmy – znamy wolność seksualną, kontrolę urodzin, bary dla samotnych, komputerowe serwisy randkowe… To wszystko zawodzi – każdego dnia do psychoanalityka zgłaszają się osoby ze złamanym sercem – pisze Wanda Sztander.

Scenariusze życia małżeńskiego
O tym, jak żyć, by razem żyć długo – mówi Andrzej Wiśniewski.

I na zawsze razem… nawet gdy osobno
Kiedyś żyć bez siebie nie mogli, dziś nie potrafią już żyć ze sobą, rozczarowani albo niemal obcy sobie. Co zostaje w ludziach, gdy namiętność wygasa? Czy można na nowo rozniecić ogień w dotychczasowym związku? – zastanawia się Zofia Milska-Wrzosińska.

Marzenia spełniane od ręki
„Ekstremalne metamorfozy”, „Chcę mieć znaną twarz”, „Łabędziem być”, „Chcę być piękna” – to tytuły programów, w których kamera towarzyszy przepoczwarzaniu się ludzi. Widzimy, jak skalpel zmienia ich twarze, piersi, biodra. Jak ktoś zyskuje hollywoodzkie zęby, jak wszczepia mu się włosy. Czy ci, którzy dostają nową postać, rzeczywiście stają się kimś innym? – zastanawia się Aldona Krajewska.

Obywatel wszechświata
Filozof, pisarz, biolog, psycholog, politolog, antropolog – kim był Stanisław Lem?… Człowiekiem, którego zaklasyfikować się nie dało – o wpływie Lema na współczesną naukę i własne poglądy – pisze Kazimierz Obuchowski.

Powstać z popiołów
Jest takie powiedzenie: „co cię nie zabije, to cię umocni”. Badania potwierdzają, że tak jest. Ludzie potrafią przeżyć największe dramaty i wyjść z nich silniejsi, z większą wiarą w sens życia i bardziej gotowi pomagać innym – o tym, że trauma może być pożyteczna – opowiada Elżbieta Zdankiewicz-Ścigała.

Pomocne studium przypadków minionych
Cóż z tego, że mamy wiele doświadczeń, skoro nie potrafimy ich wykorzystać do rozwiązywania nowych problemów? Dominik Wieczorek i Paweł Fortuna podpowiadają, jak sprawniej korzystać ze zdobytej wcześniej wiedzy.

Dorosłe Dzieci Alkoholików
Ponownie rozpoczynamy cykl poświęcony DDA. Będziemy w nim publikować listy osób z syndromem DDA oraz komentarze do nich i porady autorstwa Marzenny Kucińskiej.

Różne oblicza NLP
„Artykuł »Na Lodzie Pałac« przedstawia wyjęte z szerszego kontekstu informacje o programowaniu neurolingwistycznym, a właściwie o marginesach z nim związanych” – Benedykt Krzysztof Peczko, dyrektor Polskiego Instytutu NLP polemizuje z zamieszczonym w ubiegłym miesiącu artykułem Tomasza Witkowskiego.