Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ALISON BALSOM: SOUND THE TRUMPET - ROYALMUSIC OF P

24-04-2014, 5:15
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 52,88 zł     
Użytkownik dvdmaxpl
numer aukcji: 4091597433
Miejscowość KONIN
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 6   
Koniec: 24-04-2014 05:20:56

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

strona o mnieinne aukcjedodaj do ulubionych sprzedawców
art197145
Alison Balsom: Sound The Trumpet - Royalmusic Of Purcell And Handel [CD]
Alison Balsom: Sound The Trumpet - Royalmusic Of Purcell And Handel
CD
wykonawca:
Alison Balsom
rok wydania:
2012
Opis

Charyzmatyczna, obdarzona wyjątkową wrażliwością i urodą, Alison Balsom jest dziś jedną z najpopularniejszych wykonawczyń muzyki poważnej. Jest koncertującą artystką, której występy przyciągają liczną publiczność. Wszechstronność Balsom znajduje także odbicie w wybieranym przez nią repertuarze.

Przygotowując się do wydania najnowszej płyty, Alison Balsom powiedziała: "Im głębiej wnikamy w historię, tym bardziej zadziwiający odnajdujemy świat, z którego rodzi się muzyka. Wszystko wydaje się tak przejrzyście skonstruowane, wszystko też jest pełne wolności, emocji i niezwykłego piękna... W świecie, w którym brakuje wyraźnie wytyczonych granic i w którym jednocześnie poszukujemy indywidualnych sposobów na wyrażenie siebie, wydaje mi się całkowicie naturalne, że w powracamy właśnie do baroku - do adaptacji sztuk Shakespeare'a, muzyki Purcell'a i Handel'a. Zdołali oni bowiem wyrazić poprzez sztukę sens ludzkiego istnienia. Ich twórczość stała się nam tak bliska i współczesna, ponieważ opisali to, co intryguje nas dziś najbardziej - piękno artystycznego porządku i wolność pełnego pasji ducha". W roku Diamentowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II, Alison Balsom prezentuje niezwykły album, otwierając przed nami drzwi do świata fascynującego brzmienia heroicznej trąbki barokowej, w dziełach Georga Friedricha Haendla (1685 - 1759) oraz Henry'ego Purcell'a (1658/1659 - 1695), których hymny, ody i opery stanowiły oprawę wielu królewskich ceremonii. Wykonawstwo historycznie poinformowane i barokowa trąbka bezwentylowa.

Współpracując z Trevorem Pinnockiem - klawesynistą, dyrygentem oraz pionierem wykonawstwa historycznie poinformowanego - a także z orkiestrą English Concert, którą Pinnock założył, Balsom prezentuje na swoim bezwentylowym instrumencie różnorodność i wyrazistą siłę, w kompozycjach oryginalnych oraz we współczesnych aranżacjach. W programie znajdziemy Sound of the trumpet Purcella, Eternal Source of light divine Handel'a, wykonywane wraz z kontratenorem Iestyn'em Davies'em, a także The Plaint Purcell'a z jego opery The Fairy Queen, w duecie z sopranistką Lucy Crowe. Repertuar zawiera również suity z King Arthur (1691) oraz The Fairy Queen (1692) Purcell'a w aranżacjach przygotowanych przez Balsom i Pinnocka. Słyszymy także Water Piece D- dur, HWV 341 Handel'a oraz jego Koncert Obojowy Nr 1, B-dur, HWV 301 w transpozycji w C-dur. Trąbki, z myślą o których Purcell i Handel komponowali swoje utwory, różniły się znacząco od współczesnych. Przede wszystkim były to instrumenty bezwentylowe, co czyniło grę na nich dużo większym wyzwaniem dla wykonawcy. Alison Balsom porównuje różnicę pomiędzy trąbką barokową i współczesną do tej pomiędzy tradycyjnym aparatem na kliszę i aparatem cyfrowym. "Dla zwykłych zdjęć używamy aparatów cyfrowych, ale jeśli chcemy uzyskać artystyczny efekt, nawet dziś sięgamy po starego Hasselblad'a" - mówi Balsom. Jednym z pierwszych nagrań na trąbkę, które Alison Balson jako dziecko usłyszała, była muzyka barokowa w interpretacji Trevora Pinnocka. Niezwykłe brzmienie natychmiast porwało Balsom. Kiedy artystka pracowała z Pinnockiem nad muzyką do Sound the Trumpet powiedziała: "On zna każdy aspekt tych utworów, rozumie, że nawet interpretacja pojedynczej nuty może zmienić cały przekaz dzieła". Balsom i Pinnock wybrali kompozycje Handel'a i Purcell'a ponieważ oboje kompozytorzy żyli z Londynie, ale jednocześnie byli zupełnie różnymi osobowościami artystycznymi. O swojej fascynacji Hendel'em Alison mówi: "Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko jest jasne. Ale kiedy grasz jego muzykę wiele razy, każda nuta ukazuje nagle nowe znaczenie, każde wykonanie otwiera nowe horyzonty. Natomiast Purcell - kontynuuje Balsom - jest moim prawdziwym bohaterem. Wciąż wyłamuje się z dobrze znanej, barokowej struktury, zaskakuje nas niezwykłymi rytmami i śmiałymi pomysłami harmonicznymi. Jego kompozycje są niezwykle współczesne i niepokojące do głębi".

Lista utworów
1. "Sento la goia" from Act 3 of Amidigi di Gaula - Alison Balsom
2. Overture - Alison Balsom
3. Come If You Dare - Alison Balsom
4. Symphony - Alison Balsom
5. Shepherd, Shepherd, Leave Decoying - Alison Balsom
6. Round Thy Shores - Alison Balsom
7. Trumpet Tune - Alison Balsom
8. Fairest Isle - Alison Balsom
9. Atalanta - Overture - Alison Balsom
10. Eternal Source of Light Divine (Birthday Ode for Queen Anne) HWV 74 - Alison Balsom
11. Symphony - Alison Balsom
12. Rondeau - Alison Balsom
13. Jig First Act Tune - Alison Balsom
14. Act 5 - Prelude - Alison Balsom
15. Chaconne and Chorus - Alison Balsom
16. Sound The Trumpet (Come Ye Sons of Art) - Alison Balsom
17. Overture - Alison Balsom
18. Gigue (Allegro) - Alison Balsom
19. Minuet (Aria) - Alison Balsom
20. Bourree - Alison Balsom
21. March No. 2 - Alison Balsom
22. The Plaint from The Fairy Queen - Alison Balsom
23. Adagio - Alison Balsom
24. Allegro - Alison Balsom
25. Siciliana (Largo) - Alison Balsom
26. Vivace - Alison Balsom
stan produktu:
Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona)
dział:
CD
opakowanie:
jewel case
ilość nośników:
[1xCD]
EAN:
509[zasłonięte][zasłonięte]40329
nr kat.:
[zasłonięte]44032
Przed zakupem sprawdź warunki na stronie "o mnie"!
UWAGA! Kupujący kupując ten produkt jednocześnie upoważnia sprzedającego do zawarcia umowy na usługi pocztowe w imieniu i na rzecz kupującego.