Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Adobe InDesign CS4 PL Windows

30-01-2014, 21:42
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 1 450 zł     
Użytkownik mroczkiewicz1
numer aukcji: 3891364349
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 122   
Koniec: 30-01-2014 21:40:58

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Platforma: Tylko dla platformy PC
Rodzaj: BOX
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam serdecznie, zapraszam do kupna oryginalnego programu :


ADOBE INDESING CS4

Program został zakupiony do firmy dwa lata temu, nigdy nie używany i nie otwarty.


Całość w oryginalnym pudełkiem z folią.

Pełen opis z pudełka(scan) pod linkiem(klik)

Polska strona Adobe (klik)


Strona producenta z bezpłatnymi updates(klik)

Pełen opis:


Narzędzia, które dzięki możliwości precyzyjnego edytowania grafiki, typografii, kolorów, przezroczystości, efektów i umieszczonych obrazów pozwalają w nieskrępowany sposób wyrażać swoje myśli, umożliwiają tworzenie atrakcyjnych projektów.

Łatwo dostępne, rozbudowane narzędzia do projektowania
Efekty programu Adobe Photoshop

Efekty wizualne, takie jak cień, blask lub faza i płaskorzeźba, można stosować bezpośrednio z poziomu programu InDesign. Interfejs zgodny z interfejsem oprogramowania Adobe Photoshop® CS4 umożliwia ustawienie przesunięcia, kąta i innych opcji. Efekty można stosować niezależnie od obrysu, wypełnienia i zawartości obiektu.
Precyzyjne kontrolki przezroczystości

Tryby przezroczystości i mieszania można dostosowywać globalnie na całych obiektach lub osobno na obrysach, wypełnieniach i zawartości.
Obsługa kompozycji 3D programu Photoshop

W układzie programu InDesign można umieścić plik PSD z osadzonym trójwymiarowym Obiektem inteligentnym. Za pomocą polecenia Edytuj oryginał można zaktualizować lub zmienić kąt obiektu 3D w programie Photoshop, a następnie zapisać zmiany. Umieszczony plik PSD zostanie zaktualizowany automatycznie.
Wtapianie gradientu

Stosowanie masek zawierających gradienty, które powodują wtapianie obiektów w tło, umożliwia uzyskiwanie wspaniałych efektów. W programie InDesign można dostosowywać takie opcje, jak kąty gradientów czy stopień ich zanikania.
Narzędzie Przekształcanie swobodne

Większe strefy, wrażliwe na kliknięcie, dookoła uchwytów obiektów i możliwość zmieniania rozmiaru obszaru dookoła krawędzi obiektu ułatwiają zmianę jego rozmiaru na bieżąco, za pomocą narzędzia Przekształcanie swobodne.

Zaawansowany układ i grafika
Obsługa warstw plików Adobe PDF i plików programu Adobe Photoshop

Możliwość regulowania stopnia widoczności warstw w importowanych plikach programu Adobe Photoshop i plikach PDF obejmuje obsługę kompozycji warstw w programie Photoshop. Łączenie z plikiem umożliwia: włączanie i wyłączanie warstw w celu sprawdzania różnych rozwiązań projektu, tworzenie interaktywnych przycisków w plikach programu Photoshop do użycia w kompozycjach cyfrowych, a także używanie wielu wersji pliku w układzie stron.
Polecenie Powielanie z przesunięciem

Polecenie Powielanie z przesunięciem umożliwia szybkie tworzenie wielu kopii obiektu z zachowaniem możliwości pełnego dostosowywania pionowych i poziomych przesunięć. Powtarzające się elementy zachowują swoje warstwy i kolejność elementów na stosie.

Wbudowane narzędzia do projektowania
Narzędzia do rysowania

Wygodne w użyciu narzędzia Pióro, Ołówek, Kształt, Gumka, Wygładzenie i Nożyczki umożliwiają szybkie tworzenie i edytowanie prostych elementów graficznych lub ścieżek w układach programu InDesign.
Polecenia dotyczące odnajdywania ścieżek

Polecenia te umożliwiają szybkie zmienianie prostych, nakładających się obiektów w złożone kształty lub konwertowanie kształtów na inne, na przykład przekonwertowanie prostokąta na elipsę.
Polecenie Złącz

Polecenie Złącz umożliwia połączenie w jednym kroku dwóch ścieżek w jedną. Jest ono dostępne w menu programu InDesign lub jako część panelu Aktywne ścieżki.
Polecenie Konwertuj punkt

Polecenie Konwertuj punkt umożliwia łatwe konwertowanie punktów na płynne lub liniowe punkty końcowe. Jest ono dostępne w menu programu InDesign.
Edytor stylów obrysu

Funkcja ta umożliwia tworzenie i zapisywanie prążkowanych i kropkowanych stylów obrysu, a także obrysu linią przerywaną. Te style można stosować do linii, linii akapitu, podkreśleń tekstu i przekreśleń.

Profesjonalna typografia
Układacz akapitowy

Układacz akapitowy umożliwia automatyczne optymalizowanie znaków łamania wierszy w akapicie.
Obsługa czcionek OpenType

Obsługa glifów wielojęzycznych i alternatywnych, w tym cyfr nautycznych, ułamków, ligatur i znaków kaligraficznych, pozwala w pełni wykorzystać możliwości czcionek OpenType.
Wygodny panel Glify

Panel Glify umożliwia zarządzanie znakami specjalnymi. Przy jego użyciu można wyświetlać ostatnio używane glify, filtrować i sortować glify oraz zapisywać ich zestawy. Zapisane zestawy glifów mogą być udostępniane i ponownie używane.
Kerning optyczny i optyczne wyrównanie marginesów

Ta funkcja umożliwia automatyczne wykonywanie eleganckiego kerningu. Kerning optyczny warto stosować do tekstu o różnych czcionkach i rozmiarze. Optyczne wyrównanie marginesów umożliwia wysuwanie znaków interpunkcyjnych przez utworzenie atrakcyjnej krawędzi dla wielu wierszy tekstu.
Tekst na ścieżce

Wyrównanie tekstu do dowolnej ścieżki umożliwia tworzenie elementów graficznych przy zachowaniu pełnej kontroli nad typografią.
Dostosowywanie obrysu tekstu

Użytkownik może dostosowywać grubość obrysu, połączenie krawędzi obrysu, limit ścięcia i wyrównanie obrysu (wyśrodkowany, na zewnątrz lub wewnątrz) w trakcie pracy z tekstem.

Kontrolki kolorów
Obsługa trybów CMYK, RGB i LAB

Użytkownik może tworzyć kolory podstawowe i dodatkowe w trybach CMYK, RGB i LAB. Ponadto można dodawać kolory z ponad dwudziestu bibliotek próbek, w tym bibliotek PANTONE®, Toyo i TRUMATCH.
Obsługa farb mieszanych

Łączenie wielu kolorów farb podstawowych lub dodatkowych umożliwia szybkie zdefiniowanie i wygenerowanie palety kolorów rozszerzającej wybór kolorów podczas projektowania, bez konieczności przekraczania budżetu przeznaczonego na wydruki.
Spójne kolory

Synchronizowanie ustawień dotyczących zarządzania kolorami na podstawie profili ICC w aplikacjach firmy Adobe przeznaczonych do projektowania umożliwia uzyskanie spójnych kolorów podczas pracy. Próbki kolorów można w łatwy sposób wymieniać między programami pakietu Adobe Creative Suite® 4.
Próbnik kolorów

Funkcja Próbnik kolorów, która przypomina funkcję o takiej samej nazwie w programach Adobe Photoshop i Illustrator®, umożliwia graficzne wybieranie kolorów RGB, CMYK lub LAB oraz dodawanie próbek do panelu Próbki.
Gradienty

Tworzone gradienty mogą zawierać dowolną liczbę kolorów. Można je stosować do obrysów i wypełnień elementów graficznych oraz tekstu. Obiekty można w dalszym ciągu w pełni edytować.

Zwiększona wydajność

Naturalny sposób poruszania się po programie pozwala na skuteczne wykonywanie zadań w elastycznym środowisku projektowania z wydajnym układem strony.

Narzędzia zwiększające wydajność układu
Obracanie widoku rozszerzonego

Widok rozszerzony można obracać tymczasowo, bez konieczności obracania monitora. Możliwość wyświetlania obszaru roboczego obróconego pod kątem 90 i 180 stopni pozwala na pełne wykorzystanie funkcji edytowania, dzięki czemu można w łatwy sposób dołączać do projektów elementy inne niż poziome.
Inteligentne linie pomocnicze

Funkcja ta umożliwia szybkie wyrównywanie, rozmieszczanie i obracanie wielu obiektów oraz zmienianie ich rozmiaru w jednym kroku. Obiekty można wyrównywać do poziomych lub pionowych krawędzi strony albo do środka strony. Linie pomocnicze, wymiary obiektów, kąty obrotu oraz współrzędne x i y są wyświetlane dynamicznie, dzięki czemu można szybko przyciągnąć krawędź obiektu do innego obiektu w układzie.
Wymiary inteligentne

Ta funkcja umożliwia obracanie i wyrównywanie elementów oraz zmienianie ich rozmiaru w zależności od potrzeb. Podczas przenoszenia obiektu względem innych obiektów, do których ten obiekt ma zostać dopasowany, są wyświetlane szerokość, wysokość i kąt obrotu obiektu z wyróżnieniem pozycji, w której wymiary lub kąt obrotu pasują do pozostałych obiektów.
Odstępy inteligentne

Funkcja ta umożliwia utworzenie równych odstępów między elementami na stronie przez dołączenie obiektów do odpowiedniego położenia bez konieczności używania panelu Wyrównanie.
Kursory inteligentne

Podczas przekształcania obiektów obok kursora są wyświetlane informacje o współrzędnych x i y, szerokości i wysokości lub kącie obrotu.
Skróty klawiaturowe skalowania

Edytor skrótów klawiaturowych zawiera nowe opcje, które umożliwiają łatwe tworzenie skrótów do zmieniania rozmiaru klatki niezależnie od skalowania obrazu w klatce.
Polecenie Cofnij

To polecenie umożliwia szybkie cofanie operacji wykonywanych na zawartości strony i na obiektach znajdujących się na stronie. Nie obejmuje ono operacji związanych z wyświetlaniem, takich jak Ustaw podgląd, Pokaż linie pomocnicze czy Zablokuj linie pomocnicze.
Edytuj z

Polecenie to umożliwia wybranie aplikacji, która ma służyć do edytowania umieszczonego elementu, bez konieczności używania programu wybieranego domyślnie przez system operacyjny.
Rozmazywanie obrazów w obiektach zakotwiczonych

Narzędzie Zaznaczanie bezpośrednie umożliwia tworzenie panoram przy użyciu obrazów umieszczonych obok siebie jako obiekty zakotwiczone oraz wyświetlanie widoku przytłumionego.
Wklejone warstwy

Podczas tworzenia duplikatów i wklejania obiektów jest zachowywana kolejność umieszczania warstw na stosie.
Umieszczanie wielu plików

Importowanie wielu plików jednocześnie lub przeciąganie ich z pulpitu lub programu Adobe Bridge CS4 przyspiesza tworzenie dokumentów. Pliki można umieszczać w układzie w dowolnej kolejności. W dowolnej kolejności można też wyświetlać ich podgląd.
Umieszczanie proporcjonalne

Po narysowaniu klatki za pomocą kursora umieszczania pliki będą automatycznie dopasowywane do klatki o proporcjonalnym rozmiarze lub będą dopasowywane zgodnie z wybranymi opcjami dopasowywania klatek.
Tworzenie stykówek

Umieszczenie wielu obrazów w układzie siatki umożliwia szybkie utworzenie układu stykówki. Po przeciągnięciu wczytanego kursora umieszczania za pomocą klawiszy strzałek można dostosować liczbę wierszy i kolumn w otrzymanej siatce.
Panel podglądu Strony

Panel Strony umożliwia wyświetlanie miniaturek stron. Ułatwia to poruszanie się po stronach i ich rozmieszczanie. Dzięki temu można w łatwy sposób przenosić strony w obrębie jednego dokumentu lub między dokumentami. Jeśli do stron zastosowano przezroczystość, przejście stron lub obrót widoku rozszerzonego, można wyłączyć powiązane z nimi ikony, aby zwiększyć przejrzystość panelu Strony.
Zaawansowane polecenie Znajdź/Zmień

To polecenie umożliwia stosowanie zmian do atrybutów tekstu i obiektów w pojedynczym dokumencie lub w wielu dokumentach. Użytkownik może wyszukiwać strony wzorcowe, przypisy oraz zablokowane i ukryte warstwy, zapisywać ustawienia wyszukiwania dla łatwiejszego użycia w przyszłości oraz przeszukiwać ciągi tekstu z zastosowaniem wzorców.
Pole Prefiks sekcji

Możliwość dowolnego tworzenia własnych prefiksów sekcji ułatwia poruszanie się po stronach oraz pozwala na lepszą kontrolę nad eksportem i drukiem stron.
Zachowanie znaczników sekcji

Znaczniki sekcji, takie jak nazwy rozdziałów, są zachowywane podczas przenoszenia lub kopiowania stron między dokumentami.
Panel Szybkie stosowanie

Panel ten umożliwia szybkie uzyskiwanie dostępu do często używanych funkcji, bez odrywania rąk od klawiatury. Panel Szybkie stosowanie jest otwierany za pomocą poleceń przyporządkowanych do klawiszy. Następnie wystarczy wpisać kilka pierwszych liter nazwy, aby umożliwić stosowanie stylów, poleceń menu, skryptów i warunkowych znaczników tekstu.
Wszechstronne strony wzorcowe

Konfigurowanie wielu stron wzorcowych i utworzenie strony wzorcowej na podstawie innej strony wzorcowej pozwala zachować spójność projektów podczas aktualizowania dokumentów. Użytkownik może w łatwy sposób odróżniać obiekty strony wzorcowej od obiektów stron dokumentu, zastępować elementy strony wzorcowej na stronie dokumentu oraz ukrywać elementy strony wzorcowej w wybranych widokach rozszerzonych.

Warstwy

Warstwy znajdujące się w całym dokumencie umożliwiają organizowanie tekstu i grafiki. Następnie można je ukryć lub zablokować albo zmienić ich kolejność, tak aby można było skutecznie zarządzać elementami strony.
Niestandardowe rozmiary stron

Rozmiar stron można dostosowywać w przypadku wydruków i publikacji cyfrowych już podczas konfigurowania dokumentu. Utworzona strona wyjściowa może mieć mały lub duży format i może mieć kształt kwadratu o długości boku od 1 pica (1/6 cala, 0,421 centymetra) do 1296 pica (18 stóp, 5,48 metra). Można tworzyć dokumenty cyfrowe o rozmiarze dopasowanym do monitorów o często używanej rozdzielczości 800x600 lub 1024x768.
Przyciski służące do przesuwania

Strzałki w dół i w górę umożliwiają przesuwanie wartości dotyczących m. in. stylów akapitu i znaków, formatów znajdowania/zmieniania, stylów obiektów, przezroczystości, kolorów, światła ogólnego oraz opcji narożników obiektów.

Siatki i linie pomocnicze
Usuwanie linii pomocniczych

Nowe menu kontekstowe, znajdujące się na linijce, umożliwia szybkie usunięcie wszystkich linii pomocniczych, które można zaznaczyć, z aktualnie używanego widoku rozszerzonego lub strony wzorcowej.
Punkt początkowy linijki na grzbiecie

Gdy punkt początkowy linijki osi poziomej na grzbiecie dokumentu jest ustawiony prawidłowo, wartości x są dodatnie dla stron po prawej stronie i ujemne dla stron po lewej stronie przy włączonej opcji Strony sąsiadująco.
Przyrostowe wartości siatki bazowej opartej na interliniach

Wprowadzenie wartości dotyczących siatki bazowej w punktach w celu dopasowania rozmiaru tekstu i interlinii umożliwia użycie innego systemu miar w dokumencie.

Inteligentna obsługa tekstu
Menu czcionek z podglądem rzeczywistego kroju

Przykładowe kroje czcionek są wyświetlane w każdym menu czcionek programu InDesign, dzięki czemu można w dowolnej chwili wybrać odpowiednią.
Zaawansowane zastępowanie czcionek

Zmienianie czcionek w definicjach stylów podczas zastępowania brakujących lub nieużywanych czcionek pozwala zagwarantować, że wszystkie wystąpienia są zaktualizowane.
Obsługa plików programu Microsoft Word i plików RTF

Style plików programu Word są automatycznie dostosowywane podczas importowania przez odwzorowanie stylów programu Word na style programu InDesign. Konflikty nazw stylów są rozwiązywane podczas importowania, po usunięciu innego formatowania zastąpienia lokalne są zachowywane, a ustawienia importu programu Word są zapisywane jako ustawienia predefiniowane do przyszłego użycia.
Przeciąganie i upuszczanie tekstu

Tekst można przeciągać i upuszczać w obrębie pojedynczego elementu lub między elementami, do których należą klatki tekstu, tabele, widoki, dokumenty programu InDesign lub innych programów, takich jak program Microsoft Word. Po upuszczeniu lub wklejeniu tekstu można usunąć jego formatowanie. Wklejony tekst odziedziczy formatowanie zastosowane do nowego miejsca docelowego.
Zawijanie tekstu

Obiekty można w łatwy sposób otoczyć tekstem, używając własnych ustawień, w tym ścieżki przycinającej lub kanału alfa. Tekst można zawinąć do określonej strony obiektu lub dookoła obiektu strony wzorcowej.
Edytor historii

Funkcja Edytor historii służy do edytowania i stosowania stylów do tekstu. Jest to wbudowany edytor tekstu, który umożliwia szybkie odczytywanie, edytowanie i formatowanie tekstu w klatkach tekstu i tabelach bez konieczności korzystania z widoku układu.
Wbudowana obsługa tekstu wielojęzycznego

Funkcja ta umożliwia sprawdzanie pisowni i poprawne dzielenie wyrazów w dokumentach utworzonych w 31 językach i powiązanych z nimi dialektami za pomocą słowników Proximity®.
Elastyczne zarządzanie słownikami

Użytkownik może łączyć się jednocześnie z jednym lub większą liczbą własnych słowników na dysku twardym lub w sieci. Importowanie i eksportowanie list wyrazów ułatwia aktualizowanie słowników.
Słowniki użytkownika we wszystkich językach

Wyraz, nazwa lub fraza, dodane do słownika użytkownika, będą traktowane we wszystkich językach jako zapisane prawidłowo.
Funkcja dynamicznego sprawdzania pisowni i poprawiania błędów

Aktywowanie funkcji dynamicznego sprawdzania pisowni powoduje zaznaczenie błędów pisowni. Nowy wyraz do słownika użytkownika można dodać jednym kliknięciem. Często popełniane błędy pisowni mogą być automatycznie poprawiane podczas pisania, za pomocą określonej listy wyrazów.

Zaawansowane tabele
Zaawansowane opcje tabel

Do ustawień umożliwiających formatowanie tabel należą m. in. wypełnienie kolorem w różnych wierszach oraz automatyczne wstawianie nagłówków i stopek. Długie tabele można rozciągać na całe kolumny, klatki lub strony. Nagłówki i stopki umożliwiają powtarzanie informacji w górnej lub dolnej części podzielonych fragmentów tabeli.
Tabele i style komórki

Style tabel i komórek umożliwiają szybkie i spójne formatowanie tabel. Lokalne style komórek umożliwiają stosowanie niepowtarzalnego formatowania do określonych obszarów tabeli, takich jak nagłówki, stopki czy treść.
Importowanie tabel z zastosowanymi stylami

Użytkownik może importować pliki tekstowe ze znakami tabulacji oraz tabele programów Microsoft Word i Excel z zastosowanymi stylami.
Pamiętanie ostatnio używanego stanu obrysu tabeli

Obramowanie komórek i tabel można szybko edytować bez konieczności ponownego wybierania obramowania.
Obsługa uwag w wierszach tabel

Uwagi w wierszach tabel zwiększają wydajność współpracy. Uwagi połączone z określonym tekstem w tabeli mogą zawierać tekst alternatywny, wymianę informacji między projektantami lub inne adnotacje.
Tabele w funkcji Edytor historii

Edytor historii jest to edytor tekstu wbudowany w program InDesign, który umożliwia pracę z tabelami. Tabele w funkcji Edytor historii zawierają tekst w kolumnach i wierszach umieszczonych obok siebie, tak aby ułatwić ich edycję.

Zaawansowane style
Zaawansowane style akapitowe i znakowe

Rozbudowany zestaw atrybutów formatowania tekstu umożliwia definiowanie ustawień znaków i akapitów. Przy jego użyciu można w łatwy sposób skonfigurować styl domyślny, zmienić styl podstawowy, usunąć zastąpienia i zastosować wiele stylów do tekstu.
Style obiektowe

Style obiektowe umożliwiają skuteczne stosowanie i globalne aktualizowanie formatowania na poziomie obiektów. Zapisywanie różnego rodzaju grafiki, tekstu i atrybutów na poziomie klatek jako stylu obiektowego pozwala zapewnić spójność projektu i przyspieszyć wykonywanie zadań produkcyjnych. Niepowtarzalne style obiektowe utworzone dla klatki grafiki lub tekstu mogą być używane jako style domyślne lub dodatkowe.
Zarządzanie grupami stylów

Organizowanie powiązanych stylów w grupy w panelach stylów pozwala na przechowywanie ich razem. W tym celu należy wczytać odpowiednie style z innych dokumentów programu InDesign i sprawdzać, co się dzieje z powtarzającymi się nazwami stylów. Podczas synchronizowania książki można w łatwy sposób przenosić style między grupami stylów, bez konieczności tworzenia duplikatów stylów.
Obsługa filtru GREP dla stylów znaków

Stosowanie stylów znaków do tekstu za pomocą wyrażenia GREP pozwala odnajdować wystąpienia znaku lub ciągu znaków w określonym kontekście. Wybrany styl można w szybki sposób zastosować tylko do tych znaków.
Style zagnieżdżone

Style zagnieżdżone umożliwiają dynamiczne stosowanie złożonego formatowania znaków do zakresów tekstu w danym akapicie. Aby uzyskać większą elastyczność, należy zastosować style zagnieżdżone na końcu wiersza. Podczas edycji tekstu formatowanie pozostaje bez zmian.
Zapętlanie stylów zagnieżdżonych

Użytkownik może konfigurować style zagnieżdżone, które współpracują ze sobą — po zakończeniu obowiązywania jednego, pałeczkę przejmuje drugi. W przypadku akapitów z powtarzalnym i przewidywalnym formatowaniem można utworzyć pętlę powracającą do pierwszego stylu w sekwencji.
Okno dialogowe Nowe style

Tworzenie nowych stylów bezpośrednio w tym oknie dialogowym pozwala oszczędzić czas. W tym samym oknie można konfigurować style zagnieżdżone oparte na zupełnie nowym stylu znaków.

Kontrolki dotyczące Inspekcji wstępnej i drukowania
Inspekcja wstępna

Wykonywanie Inspekcji wstępnej w trakcie projektowania pozwala uzyskiwać lepsze efekty, oszczędzić czas i obniżyć koszty produkcji. Dzięki wykonywanej na bieżąco Inspekcji wstępnej natychmiast wiadomo o problemach, które mogą wystąpić podczas produkcji. Utworzenie własnego profilu Inspekcji wstępnej umożliwia natychmiastowe identyfikowanie i naprawianie błędów bez konieczności czekania na przygotowanie dokumentu do druku. Kiedy błąd zostaje wykryty, można szybko go odnaleźć, naprawić, a następnie kontynuować pracę nad dokumentem.
Profesjonalny interfejs drukowania

Rozbudowany zestaw ustawień drukowania został zaprojektowany z myślą o potrzebach osób z całego świata zajmujących się drukowaniem zawodowo. Jest to niezawodne rozwiązanie umożliwiające drukowanie na urządzeniach obsługujących język Adobe PostScript® Level 2 i PostScript 3™ oraz nieobsługujących języka PostScript.
Wbudowany mechanizm PDF Print Engine

Mechanizm PDF Print Engine pozwala wyeliminować nieoczekiwane zdarzenia i poprawki wprowadzane przez drukarnię w ostatniej chwili. Spłaszczanie przezroczystości na końcu procesu produkcyjnego pozwala uzyskać wyższą jakość i większą wierność względem projektu.



Wymagania systemowe

System Windows

  • Procesor 1.5 GHz lub szybszy
  • System Microsoft® Windows® XP z dodatkiem Service Pack 2 (zalecany dodatek Service Pack 3) albo system Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate lub Enterprise z dodatkiem Service Pack 1 (produkt certyfikowany dla 32-bitowych systemów Windows XP i Windows Vista)
  • 512 MB pamięci RAM (zalecane 1 GB)
  • 1,8 GB dostępnego miejsca na dysku twardym na potrzeby instalacji; dodatkowe wolne miejsce wymagane podczas instalacji (brak możliwości zainstalowania na urządzeniach magazynujących opartych na pamięci flash)
  • Rozdzielczość monitora 1024x768 (zalecane 1280x800) i 16-bitowa karta graficzna
  • Stacja dysków DVD-ROM
  • W przypadku funkcji multimedialnych oprogramowanie QuickTime 7
  • Usługi online wymagają szerokopasmowego połączenia z Internetem*