Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

2x AKATYST KU CZCI BOGURODZ+Niepojęta Trójco1-2+CD

11-07-2015, 11:31
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 188.50 zł      Aktualna cena: 188.50 zł     
Użytkownik super-fryzjer
numer aukcji: 5173530835
Miejscowość szybka wysyłka
Wyświetleń: 1   

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

2x AKATYST KU CZCI BOGURODZ+Niepojęta Trójco1-2+CD


 

K.N

 

ZESTAW ZAWIERA 4 KSIĄŻKI

 

AKATYST KU CZCI BOGURODZICY - pełny zapis + CD

ISBN: 979-0[zasłonięte]90201-1-4

Wydawnictwo: Muzo

 

Pełny zapis nutowy Akatystu ku czci Bogurodzicy w limitowanej edycji z nagraniem.

Akatyst jest hymnem liturgicznym dla Kościołów Wschodu. Śpiewany w postawie stojącej jest jednym z najpiękniejszych śpiewów liturgicznych. Uważa się go za najstarszy hymn maryjny. Po przetłumaczeniu na łacinę wywarł on znaczny wpływ na poezję maryjną całego Kościoła. Hymn ten pochodzi najprawdopodobniej z V-VI w. Nie znamy twórcy Akatystu. Wśród prawdopodobnych autorów wymienia się m. in. Romana Pieśniarza (Roman Melodos – największy greckojęzyczny poeta chrześcijański), diakona Jerzego z Pizydii (grecki poeta, bibliotekarz Hagia Sophia), czy też patriarchę Konstantynopola Sergiusza. Pierwszego przekładu Akatystu na język polski dokonał w 1792 r. grekokatolicki bazylianin o. Tymoteusz Szczurowski OSBM, jednak najbardziej znany jest przekład jezuity ojca Mieczysława Bednarza z 1965

r.

 

Niepojęta Trójco t. 1

Pierwszy tom śpiewnika (w obecnej postaci – wydanie drugie poprawione i uzupełnione) zawiera 343 utwory, na które składają się kompozycje współczesne, dawne – renesansowe, średniowieczne, tradycyjne – często we współczesnych opracowaniach, ludowe – zarówno polskie jak i z innych kultur – oraz chorał gregoriański. Ponad 100 kompozycji nie było dotychczas publikowanych nakładem Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, pozostałe pochodzą z poprzednich wydań śpiewnika.

Gros śpiewów zawartych w śpiewniku zakorzeniło się już w zwyczaju wykonawczym duszpasterstw (w szczególności akademickich) w całej Polsce. Część śpiewów ujętych w niniejszym wydaniu śpiewnika jest całkowicie nowa, powstały w ostatnich kilku latach. Inne dopiero w tym samym czasie zostały dopiero odkryte. Dlatego niniejsze wydanie różni się znacząco od wydania z 1998 roku. W trakcie prac nad wznowieniem śpiewnika stało się oczywiste, że konieczne jest wprowadzenie zmian. Wiele utworów wyszło już bowiem z użycia, niektóre okazały się nieprzydatne, a w konsekwencji zostały zapomniane lub odrzucone przez muzyków liturgicznych. Dodatkowo, niektóre z publikowanych wcześniej śpiewów budziły kontrowersje i nieporozumienia, dlatego z nich również zrezygnowano. Wprowadzono natomiast szereg śpiewów chorałowych, zarówno łacińskich, jak i zaadaptowanych do języka polskiego.

Kompozycje zawarte w śpiewniku zostały posegregowane w kolejnych działach: części stałe mszy; psalmy responsoryjne; aklamacje przed Ewangelią; modlitwy wiernych; pieśni liturgiczne w podziale na odpowiednie okresy roku liturgicznego: adwent, okres Narodzenia Pańskiego, okres zwykły, Wielki Post, okres wielkanocny; pieśni eucharystyczne; pieśni maryjne; pieśni na różne okazje: ku czci Trójcy Św., Serca Pana Jezusa, Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, poświęcenie kościoła, na dni wspomnień Świętych Pańskich, pieśni pogrzebowe; ostinata; dodatek: zbiór modlitw i litanii, dwa akatysty ku czci Bogarodzicy, melodie czytań mszalnych, melodie Liturgii Godzin itp.

Każdy utwór został pieczołowicie opisany pod względem autorstwa, pochodzenia, opracowania oraz - jeśli było to konieczne - uwag wykonawczych. Oprócz spisu rzeczowego publikacja zawiera spis alfabetyczny utworów oraz indeks fragmentów biblijnych wykorzystanych w śpiewach. W śpiewniku dostosowano zapis nutowy do charakteru śpiewów. Skład, dobór papieru i ilustracji wykorzystanych w śpiewniku sprawia, że publikacja charakteryzuje się szlachetnością i elegancją.

 

Niepojęta Trójco t. 2

Wydawnictwo- MUZO

Długo wyczekiwany II tom śpiewnika Niepojęta Trójco zawiera aż 329 utworów: chorał gregoriański z tradycji dominikańskiej, jednogłosowe pieśni tradycyjne, kompozycje i opracowania wielogłosowe autorów, takich jak: Dawid Kusz OP, Paweł Bębenek, Urszula Rogala, Piotr Pałka, Jacek Sykulski, Marcin Pospieszalski.

Wśród nich znajdują się melodie psalmów responsoryjnych, aklamacji przed ewangelią, antyfony i responsoria gregoriańskie, gregoriańskie i wielogłosowe części stałe Mszy, pieśni na poszczególne okresy liturgiczne, a także osobne działy z pieśniami maryjnymi i eucharystycznymi, ostinata oraz dodatki (m.in. Akatyst, litanie, Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy).

 

Akatyst ku czci Bogurodzicy

Akatyst jest hymnem liturgicznym. Składa się z mniejszych form poezji liturgicznej - ikosów i kondakionów. Akatysty są hymnami ku czci Pana Jezusa, Matki Boskiej lub świętych, zwłaszcza męczenników. Książka zawiera tekst akatystu z zapisem nutowym poszczególnych części (prymka)

WYDAWNICTWO- MUZO

 

kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

REGULAMIN AUKCJI - NA STRONIE O MNIE

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI

92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368

TEL     32 [zasłonięte] 93         32 [zasłonięte] 72