Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

{A} PAPRYCZKA CHILI (PEPERONI) suszona aż 50 g!

17-01-2012, 4:59
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Użytkownik aromatika_com_pl
numer aukcji: 2034855900
Miejscowość Hajnówka
Kupiono sztuk: 10    Wyświetleń: 53   
Koniec: 13-01-2012 11:06:13

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Aromatika - Papryczka chili (cała)
górny banner
Moja strona Moje komentarze Zadaj pytanie
Przyprawy Zioła Kawy Herbaty Yerba Mate Zaprawki Bakalie Grzyby Pozostałe

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i sugestie.
kom: 509-[zasłonięte]-642
tel./fax 85 87 67 109
[zasłonięte]@gmail.com

Pamiętaj podaj w mailu swój login z Allegro. To znacznie przyspieszy odpowiedź!

Wysyłka

Wszystkie zakupione przedmioty wysyłamy w ciągu 24h od momentu zaksięgowania wpłaty. Na poczcie jesteśmy codziennie od poniedziałku do piątku. Koszty wysyłki podajemy na dole aukcji oraz na stronie "O mnie".

Płatności

Akceptujemy cztery formy zapłaty:
- przelewem
- przez Płatności Allegro
- przy odbiorze przesyłki pobraniowej
- przy odbiorze osobistym

Dane konta bankowego:
Aromatika Adam Iwańczuk
ul. Celna 14/2
17-200 Hajnówka

Numer rachunku
93 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0170002 [zasłonięte] 128382

W tytule wpłaty proszę podać tylko login z Allegro.

O nas

Aromatika to legalnie działające przedsiębiorstwo z siedzibą w Hajnówce - miejscowości przylegającej do zachodniej granicy Puszczy Białowieskiej. Działamy na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej nr 4668/2011 wydanego przez Burmistrza Miasta Hajnówka. Do każdego zakupu wystawiamy rachunek.

A oto nasze dane:

AROMATIKA - Adam Iwańczuk
ul. Celna 14/2
17-200 Hajnówka

NIP: 821[zasłonięte]207-55
REGON: 200[zasłonięte]772

Gwarancja

Satysfakcja naszych Klientów jest dla nas najważniejsza, dlatego przyjmujemy pełną odpowiedzialność za oferowane przez nas towary. Na każdym etapie działań (produkcja, pakowanie, magazynowanie, przygotowanie do wysyłki) dokładamy wszelkich starań, aby produkt finalny spełniał oczekiwania finalnego odbiorcy. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie udało nam się sfinalizować transakcji w sposób, który byłby dla Ciebie w 100% zadowalający, prosimy o niezwłoczny kontakt. Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości, a przekazane uwagi pomogą nam stać się jeszcze lepszymi w przyszłości.Przedmiotem aukcji jest

50 g papryczki chili (peperoni)

Chili (z rodzaju Capsicum) to tropikalna bylina z rodziny psiankowatych, której ojczyzną jest Środkowa i Południowa Ameryka. Do Europy sprowadził ją Krzysztof Kolumb, a w późniejszych wiekach Hiszpanie i Portugalczycy rozpowszechnili ją na całym świecie. Odmiany warzywne uprawiana współcześnie pojawiły się dopiero pod koniec XIX w. Obecnie do celów kulinarnych stosuje się ponad 200 różnych odmian papryczek chili, wyróżniających się owocami o wydłużonym kształcie, ostrym smaku i intensywnej barwie czerwonej, zielonej, żółtej lub pomarańczowej.


Właściwości
Papryczki chili (nazywane również peperoni) posiadają ostry, piekący smak oraz mocny zapach, wyczuwany nawet przez osoby cierpiące na nieżyt nosa. Zawierają związek o nazwie kapsaicyna, działający na receptory bólu i błonę śluzową jamy ustnej, powodujący łzawienie i uczucie silnego pieczenia. Pobudza on wydzielanie endorfin odpowiedzialnych za dobre samopoczucie i doskonały nastrój. Kapsaicyna zawarta jest przede wszystkim w nasionach, żyłkach i skórce owoców papryki, dlatego pikantność potraw można częściowo regulować wykrajając wybrane części strąków.


ZastosowanieW gastronomii zastosowanie znalazły zarówno całe owoce, jak i suszone, sproszkowane papryczki nazywane dla odróżnienia pieprzem Cayenne. Dodaje się je do past i sosów chili np. sambal, tabasco, harissa, stanowią również nieodłączny składnik mieszanek przyprawowych stosowanych w kuchni meksykańskiej, hiszpańskiej, węgierskiej i chińskiej. Chili podkreśla kolor i smak serów, zapiekanek (szczególnie z kurczakiem) oraz zup, jak również potraw bazujących na warzywach strączkowych. Doskonale smakuje dodana do dań z cebulą, kukurydzą i kalafiorem. Najostrzejsza odmiana chilli zwana jest habanero są to papryczki w kształcie kulki, pochodząca z Półwyspu Jukatan (Meksyk) i wysp karaibskich.

Częste spożywanie papryki ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Badania dowiodły, że roślina ta ogranicza ryzyko wystąpienia chorób krążenia oraz zapobiega wapnieniu naczyń. Przypuszcza się, że zawarta w chili kapsaicyna może okazać się lekiem skutecznie zwalczającym rozrost nowotworów poprzez zmuszenie komórek rakowych do apoptozy (samozniszczenia).


Skład: papryczki chili 100%

Ilość: 50 g
Miejsce pochodzenia: Malawia


Produkt pakowany jest w torebkę z folii z podwójnym zgrzewem umieszczoną w szczelnie zamkniętym woreczku strunowym. Towar zabezpieczamy przed przypadkowym uszkodzeniem podczas wysyłki za pomocą grubej warstwy folii bąbelkowej. Każdy produkt opatrzony jest etykietą z podaną nazwą towaru i jego składem, wagą oraz datą przydatności do spożycia. Wszystkie przedmioty wysyłamy w jednej paczce, a za przesyłkę płaci się tylko raz!


Przy zamówieniu za min. 150 zł wysyłka gratis!

Waga towaru netto

LIST POLECONY

PACZKA POCZTOWA

PRZESYŁKA POBRANIOWA

Ekon.

Priorytet

Ekon.

Priorytet

Ekon.

Priorytet

Do 450g

5 PLN

6 PLN

-

-

11 PLN

14 PLN

450-900g

8 PLN

9 PLN

10 PLN

11 PLN

12 PLN

15 PLN

900g-1900g

-

-

11 PLN

13 PLN

14 PLN

17 PLN

1[zasłonięte]900-47g

-

-

13 PLN

15 PLN

16 PLN

19 PLN


Przy zakupie towarów o wartości powyżej 150 zł przesyłka GRATIS


Waga towaru netto

PRZESYŁKA KURIERSKA

Zwykła

Pobranie

do 4,5 kg

15 PLN

18 PLN

do 9,5 kg

17 PLN

22 PLN

do 19,5 kg

20 PLN

23 PLN

do 30 kg

23 PLN

26 PLN


Siedziba firmy Aromatika mieści się w województwie podlaskim w miejscowości Hajnówka zlokalizowanej na obrzeżach Puszczy Białowieskiej. Jest to region zaliczany do najczystszych w Polsce, a ze względu na unikalne walory przyrodnicze został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Na ogromnie zróżnicowaną i bogatą florę tej okolicy składa się wiele ziół i roślin leczniczych, które wykorzystywane są do produkcji oferowanych na naszych aukcjach wyrobów, opatrzonych certyfikatem ekologiczności.

br>